Najnovije sa SportCom.hr - SportCom.hr

U utakmicama samo pokušavam braniti  boje svog kluba za koji dajem dušu i tijelo, nikada nemam namjeru ozlijediti protivnika – napisao je netko u Pepeovo ime

Hrvatska - Srbija 12:15. Ono što nas je  krasilo do današnje utakmice, sve je zakazalo

Kup kralja, 1/4: Real Madrid - Barcelona 1:2. U 68. minuti Madrižani su prevazišli sebe, kada je Pepe brutalno nagazio ruku Lea Messija dok je najbolji igrač na svijetu sjedio na travi. Televizijski snimak jasno pokazuje kako branič Reala nogom traži Messijevu ruku!

Četvrtak, 19. siječnja 2012. 14:19
Igor Vranić

Hrvatskom kruži Bauk privatizacije

Kako će potencijalni vlasnik nekog hrvatskog nogometnog kluba naplatiti ulaganja  u ovom trenutku zna samo ministar uprave Arsen Bauk

Kada malo bolje pogledamo stvari, ova utakmica  nam nije puno značila, jer mi moramo pobijediti Norvešku, ako želimo sva četiri boda. Svjesno smo opteretili neke igrače jer osim rivalstva ove dvije reprezentacije, nismo imali što izgubiti. Bili smo okrenuti sljedećoj utakmici, rekao je izbornik Hrvatske

Puštali smo u sredini obrane i nikako nismo mogli to zatvoriti. Slovenci nisu imali šuta iz vana, puno su fintirali, carinili loptu i pilili dok ne bi prošli na šest metara.  Mislim da smo u tim trenucima morali bolje reagirati, rekao je vratar hrvatske reprezentacije

Slovenija – Hrvatska 29:31 (12:16). Igrala se 50. minuta utakmice kada je Slovenac Peter Pucelj zaradio isključenje nakon grubog starta na Ivanu Čupiću, Kopljar je potom pogodio za 23:26, a izbornik Slavko Goluža konačno je mogao odahnuti

Slovenija ima veliki hendikep u nedostatku visokih vanjskih igrača Bilbije i Nateka. Sveli su igru u napadu na individualan učinak „jedan na jedan“ i vidjet ćemo kako će se to pokazati protiv visokih i snažnih Hrvata, kaže Kamenica

Ostavite ga na miru. Tko bude „napadao“ Ronalda, imat će posla samnom. Ne, nitko nije nedodirljiv, pa tako ni Ronaldo, ali on svoj posao odrađuje sjajno - zagmrio je Mourinho

Mnogi ovo neće doživjeti kao veliki uspjeh jer to nije Liga prvaka, no meni je bitno nešto drugo. Bitno mi je da smo pobijedili protivnika koji je objektivno nešto kvalitetniji od nas, ustvrdio je Lovrinov

Riječanke su prvo pobijedile 3:1, a zatim u zlatnom setu izbacile Istres.  Bila je to sjajna izvedba izabranica Igora Lovrinova

Crna Gora - Hrvatska 8:10. Hrvatski vaterpolisti pobijedili u drugoj utakmici EP nakon što u zadnjoj četvrtini ostvarili prednost koju više nisu ispuštali. Izvrsna igra sidruna Nikše Dobuda i vratara Josipa Pavića

Giggs se nalazi na širem popisu olimpijskih reprezentativaca Velike Britanije

Iako je akcija bila pripremljena za Bryanata, najbolji igrač Lakersa proslijedio je loptu Dereku Fisheru koji je 3.1 sekunde prije kraja pogodio tricu i tako potopio Dallas

Utorak, 17. siječnja 2012. 07:16
Ostalo

Rukometne zvijezde napunile dvoranu

Sve pohvale pripale su organizatoru kojemu je pošlo za rukom ono što riječkim klubovima predstavlja nerješivu enigmu – povratak gledatelja

U drugom poluvremenu smo se trebali odvojiti, ali sam čuvao obranu 5-1 za kraj što se pokazalo ključnim potezom. Alilović je bio sjajan u tom periodu, Buntić je zabio što je trebao, a priključio se i Balić u ključnim trenucima, rekao je Goluža

Wigan - Man. City 0:1. City nije odigrao utakmicu za pamćenje, pobjeda na neugodnom gostovanju spada u rubriku "rutina"!

Neodlučenim rezultatom Napoli nije iskoristio šansu približiti se vodećim momčadima na ljestvici i dodatno zakomplicirati ionako neizvjesnu utrku za naslov prvaka.

Riječanke u uzvratu (Dvorana mladosti, 18 sati) moraju pobijediti bilo kojim rezultatom i u tom slučaju izborit će zlatni set i ekipa koja ga osvoji proći će dalje. Na taj način izbacile su u prošlom kolu finski Orpo Orivesi. Izabranice Igora Lovrinova nemaju što izgubiti i opušteno se mogu nadigravati sa suparnicima

Hrvatska – Island 31:29 (14:15). Najbolji u redovima Hrvatske bili su Manuel Štrlek  (8)  i Denis Buntić (5)

Fabio Cannavaro, Jay-Jay Okocha,  Robert Pires,  Maniche, Juan Pablo Sorin, Robbie Fowler,  Fernando Morientes  i Hernán Crespo igrat će za šest indijskih klubova

Suludo je pričati da nemamo desne vanjske. Imamo! Imamo Kopljara koji iza sebe ima sjajnu sezonu u Zagrebu, igra u oba smjera i imamo iskusnog Buntića. Mislim da taj dvojac nije ništa lošiji od lijevih vanjskih,  kaže Saračević

Ne znam koliko je Vori istrošen zbog velikog broja teških utakmica u Ligi prvaka i njemačkoj Bundesligi, ali ako je zdrav onda je sigurno bez premca, kaže Načinović

Iznenađenje prvoga dana kod tenisačica priredila je ruska kvalifikantica Nina Bratčikova koja je sa 6-3, 1-6, 6-2 pobijedila 19. nositeljicu Flaviju Pennettu. Baniteljica naslova Kim Clijsters svladala  Portugalku Mariju Joao Kehller 7:5, 6:1

U krugu smo favorita uz Francusku i Španjolsku, tu se mogu još umiješati Srbija, eventualno Island, kaže Džomba

Rafael Nadal i Roger Federer  lagano su odradili premijeru na  Australian Openu. Nadal je sa 6-4, 6-1, 6-1 pobijedio Amerikanca Alexa Kuznjecova, dok je Federer sa 7-5, 6-2, 6-2 bio bolji od Rusa Aleksandra Kudrjavceva

Duvnjak iza sebe ima odličnu sezonu u Hamburgu, ako ga zaobiđu ozljede vjerujem da bi mogao obilježiti prvenstvo, kaže Matošević

Ponedjeljak, 16. siječnja 2012. 16:00
Reprezentacija

Hrvatska pobijedila Rumunjsku na otvaranju

Hrvatska - Rumunjska 10:7. Hrvatska je do pobjede stigla dobrom realizacijom igrača više, uz odličnog Josipa Pavića na golu

Ponedjeljak, 16. siječnja 2012. 15:38
WTA

Brzi i bezbolni oproštaj Petre Martić u Australiji

Chang -  Martić  6:4, 6:2. Hrvatska tenisačica u cijelom je meču osvojila manje od polovice poena na svom servisu (30/61). Premalo za pobjedu

Karlović - Melzer 7:6 (3), 7:5, 6:4. Dobitna statistika bila su 24 as servisa, 75% osvojenih poena na prvom servisu te 43% na drugom, sveukupno 110 prema Melzerovih 96