Finale: Borussia D. - Bayern 1:2. Mario Mandžukić postao prvi hrvatski igrač koji je postigao gol u finalu Lige prvaka
Wembley, subota (20.45):  Borussia Dortmund - Bayern.  Bayernu je ovo treće finale u posljednje četiri godine. U dva prethodna poražen je od Chelsea i Intera. Bavarci priželjkuju trofej po uzrečici - treća sreća
Otkako je elitno nogometno natjecanje preimenovano iz Kupa prvaka u Ligu prvaka, petorica hrvatskih igrača  osvojila su prestižno natjecanje. Mario Manžukić može postati šesti. Robert Prosinečki osvojio Kup prvaka
Na popisu najljepših golova u finalnim utakmicama svoje mjesto našli su Alfredo Di Stefano, Dejan Savičević, Lars Ricken, Zinedine Zidane i Hernan Crespo
Najvažniji utakmicu sezone definitivno će propustiti 20-godišnji ofenzivni veznjak Mario Götze zbog ozljede zadnje lože.
Talijanski sudac Nicola Rizzoli dijelit će pravdu 25. ovog mjeseca u finale Lige prvaka na Wembleyju između Bayerna i dortmundske Borussije.
Kapacitet stadion Wembleyja je oko 90.000 gledatelja, a svaki je klub dobio samo po 25.000 ulaznica
Ako Bayern osvoji Ligu prvaka, Guardiola će u klubu početi raditi na kraju jedne od najboljih sezona u povijesti