TALIJANSKO PRVENSTVO

Vukušić postigao prvijenac za Pescaru

Nedjelja, 09. prosinca 2012. 17:04 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Pescara - Genoa 2:0. Bivši napadač Hajduka pogodio je 16 minuta prije kraja mrežu na asistenciju Weissa

SERIE A - 16. kolo

TORINO - MILAN 2:4

Olimpijski stadion. Gledatelja: 20.000

Sudac: Romeo (Rim)

Strijelci: 1:0 Santana (28), 1:1 Robinho (40), 1:2 Nocerino (53), 1:3 Pazzini (64), 1:4 El Shaarawy (76), 2:4 Bianchi (80)

Žuti kartoni: Darmian, Gazzi, Di Cesare (Torino), Abate, Emanuelson (Milan)

TORINO: Gillet, Masiello, Ogbonna, Darmian, Di Cesare, Santana (75 Verdi), Gazzi, Cerci (46 Birsa), Basha, Bianchi, Meggiorini (65 Sansone)

MILAN: Amelia, Yepes, Mexes, Abate, De Sciglio, De Jong (21 Ambrosini), Emanuelson, Nocerino, Robinho, Pazzini (81 Krkić), El Shaarawy (76 Flamini)

U najefikasnijem nedjeljnom dvoboju 16. kola Rossoneri su u Torinu ostvarili treću uzastopnu pobjedu. Milan je do tri boda stigao iako je prvi poveo domaćin nakon velike pogreške Nocerina nakon malo manje od pola sata igre. Do odlaska na odmor izjednačio je Robinho nakon krasnog solo prodora.

Nocerino se iskupio u osmoj minuti nastavka, a sve dvojbe su otklonili Pazzini i El Shaarawy svojim 13. golom sezone. Bianchi je deset minuta prije kraja samo ublažio šesti poraz sezone Granata.

U ostalim utakmicama Juventus je u povratku Antonia Contea na klupu nakon 10 mjeseci minimalno svladao Palermo. Jedini gol za 12. pobjedu sezone Stare dame postigao je Lichtsteiner u petoj minuti nastavka. Razloga za slavlje imao je i Ante Vukušić, koji je u domaćoj pobjedi Pescare nad Genoom (2:0) postigao prvi gol za talijanskog prvoligaša. Bivši napadač Hajduka postavio je konačni rezultat, pogodivši 16. minuta prije kraja mrežu na asistenciju Weissa.

Rezultati: Cagliari - Chievo 0:2 (Paloschi 67, Théréau 87), Palermo - Juventus 0:1 (Lichtsteiner 50), Pescara - Genoa 2:0 (Abbruscato 53, Vukušić 74), Siena - Catania 1:3 (Rosina 10/Castro 50, Bergessio 67, 82),  Torino - Milan 2:4 (Santana 28, Bianchi 80/Robinho 40, Nocerino 53, Pazzini 64, El Shaarawy 76)