Serie: Juventus opet čudesno preokrenuo rezultat, Inter do 87. minute vodio 2:1

Subota, 28. travnja 2018. 23:03 Napisao/la  SC
Gonzalo Higuain

Juventus je preokretom u svom stilu došao do pobjede (3:2) protiv Intera na San Siru.

Pogocima Quadrada u 87. i Higuaina u 89. minuti Juventus je uspio osvojiti vjerojatno ključne bodove u utrci za naslov prvaka.

Trebalo je imati sportske sreće da Handanovič dvaput (Costa, Quadrado) nije dobro reagirao, ali svaki igrač kada odjene dres Juventusa kao da stječe nevjerojatni mentalitet pobjednika.

Inter je od 15. minute igrao bez isključenog Vecina, koji je brutalno startao na Mandžukića.

Dvije minute prije toga Costa je zabio pogodak iskosa pokraj ukopanog Handanoviča, sve je izgledalo riješeno.

Međutim, Inter je drugom dijelu s igračem manje dominirao do zadnjih desetak minuta.

Prvo je Icardi glavom izjednačio, a onda Perišić natjerao Barzaglija da gurne loptu u svoju mrežu.

Izgledao je Juventus bespomoćno sve dok Quadrado uz pomoć Skriniara nije postigao neobičan pogodak iz mrtvog kuta pokraj opet ukopanog Handanoviča.

Dvije minute kasnije Hiugain je nakon ubačaja iz prekida neobjašnjivo ostao sam i u trku loptu glavom poslao u mrežu - 2:3.

Juventus je sačuvao prednost pred Napolijem, nastavlja se uzbudljiva završnica prvenstva.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu, Mario Mandžukić igrao je do 66. minute.

Utakmice 35. kola: Inter - Juventus 2:3 (Icardi 52, Barzagli 65-ag/Costa 13, Quadrado 87, Higuain 89), Roma - Chievo 4:1 (Schik 9, Džeko 40, 67, El Shaarawy 65/Inglese 88)

Poredak: Juventus 88, Napoli 85 (34), Roma 70, Lazio 67 (34), Inter 66...