Serie A: Lazio pobijedio Inter u derbiju, Juventus rutinski, Veroni bod u Udinama

Nedjelja, 16. veljače 2020. 14:38 Napisao/la  SC
Brozović i Immobile

Lazio je u derbiju kola uspio pobijediti Inter preokretom u drugom dijelu utakmice

Pobjeda rimske momčadi ima posebnu težinu, nakon 24. kola Lazio je prestigao Inter na drugom mjestu.

Uzbudljiva utakmica dviju podjednakih momčadi opravdala je očekivanja više tenzijama nego sadržajem, ali ovakve utakmice ne igraju se zbog ljepote.

Nakon što je ove sezone dvaput pobijedio Juventus (kup, prvenstvo), Lazio je pobjedom protiv Intera dokazao da će borba za prvaka biti vrlo neizvjesna.

Kapetan Marcelo Brozović igrao je do 77. minute, kada je ušao Eriksen.

Napoli je ostvario važnu pobjedu u Cagliariju, momčad Gennara Gattusa polako se primiče europskoj zoni na ljestvici.

Juventus je rutinski pobijedio bez Ronalda.

U 37. minuti gosti su ostali bez isključenog Ayea čime je Juventusu olakšan posao.

Milan Badelj pocrvenio je u 45. minuti, hrvatski reprezentativac dobio je drugi žuti karton čime se kod rezultata 3:0 za Fiorentinu izjednačio broj igrača na terenu.

U 39. minuti crveni je dobio Murru.

Do kraja utakmice Fiorentina je postignula još dva pogotka, domaćin je ubžaio poraz u 90. minuti.

Ivan Jurić i njegov asistent Stjepan Ostojić nastavili su seriju pozitivnih rezultata.

Verona je u Udinama odigrala utakmicu bez pogodaka i ostala u borbi za europski plasman.

Gosti su ostavili dojam da su bili bliže pobjedi prema propuštenim prilikama, ali je remi nakraju ipak pravičan ishod.

Utakmice 24. kola: Udinese - Verona 0:0, Juventus - Brescia 2:0 (Dybala 39, Cuadrado 75), Sampdoria - Fiorentina 1:5 (Gabbiadini 90/Thorsby 8-ag, Vlahović 18-11m, 57, Chiesa 40-11, 78), Sassuolo - Parma 0:1 (Gervinho 25), Cagliari - Napoli 0:1 (Mertens 66), Lazio - Inter 2:1 (Immobile 50-11m, Miliković-Savić 69/Young 44)

Poredak: Juventus 57, Lazio 56, Inter 54, Atalanta 45...