Serie A: Juventus uspio pobijediti, Atalanta na vrhu ljestvice

Nedjelja, 02. listopada 2022. 17:25 Napisao/la  SC
Dušan Vlahović postigao pogodak

Juventus je ostvario treću pobjedu, Max Allegri dobio je malo mira iako zbog pogleda na ljestvicu ne može biti spokojan.

Mario Pašalić igrao je od 56. minute u pobjedi Atalante koja se izjednačila na vrhu ljestvice s Napolijem.

Nogometaši Lazija, Monze i Sassuola ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima osmog kola talijanskog prvenstva.

Monza je na gostovanju deklasirala Sampdoriju sa 3:0 ostvarivši drugu pobjedu ove sezone, dok je Sassuolo porazio Salernitanu sa 5:0.

Monza je u derbiju začelja došla do važne pobjede golovima Mattea Pessine (11), Gianluce Caprarija (67) i Stefana Sensija (67) i napustila zonu ispadanja.

Sassuolo je na svom travnjaku slavio protiv Salernitane, Martin Erlić je za Sassuolo igrao do 67. minute, Domagoj Bradarić za goste od 46. minute.

Lecce i Cremonese su remizirali, Marin Pongračić je igrao cijeli susret za Lecce, dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 70. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Lazio je kod kuće pobijedio Speziju za treću pobjedu u nizu.

Serie A, 8. kolo: Sampdoria - Monza 0:3 (Pessina 11, Caprari 67, Sensi 90+5), Lecce - Creonese 1:1 (Strefezza 42-11m/Ciofani 19-11 m), Sassuolo - Salernitana 5:0 Lauriente 12, Pinamonti 39-11 m, Thorstvedt 53, Harroui 76, Antiste 90+2), Lazio - Spezia 4:0 (Zaccagni 12, Romagnoli 24, Milinković-Savić 61, 90+1), Atalanta - Fiorentina 1:0 (Lookman 59), Juventus - Bologna 3:0 (Kostić 24, Vlahović 59, Milik 62)