Serie A: Verona odigrala neodlučeno u utakmici protiv Juventusa

Nedjelja, 25. listopada 2020. 17:34 Napisao/la  SC

Iznenadio je Jurić visokim presingom i otvorenim pristupom, malo je toga momčad Juventusa uspjela napraviti konkretnog do odmora.

Kuluševski je ovako spasio Juventus od poraza

Verona je uspjela osvojiti bod u Torinu, momčad Ivana Jurića ostvarila je hvalevijedan rezultat (1:1) protiv Juventusa

U prvom dijelu Verona je ostavila bolji dojam, iznenadio je Jurić visokim presingom i otvorenim pristupom, malo je toga momčad Juventusa uspjela napraviti konkretnog do odmora.

Verona je održavala ravnotežu u posjedu lopte i izgledala opasno u nekoliko organiziranih ulazaka u završnicu.

Morata je u 45. minuti postigao efektni pogodak koji je poništen zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a.

U drugom dijelu Verona je igrala prepoznatljivo do pogotka u 60. minuti.

Favili je bio strijelac nakon lucidne Zaccagnijeve asistencije na kraju povezane akcije na postavljenu obranu Juventusa.

Zanimljivo, Favilli je zbog ozljede izašao odmah nakon što je postigao pogodak, u igru je ušao samo pet minuta ranije umjesto Kalinića.

Nakon toga Juventus je preuzeo inicijativu, dojam je da se Verona olako prepustila domaćinu.

Počeo je rasti pritisak, vratar Silvestri je imao sve više posla prije nego što je Kuluševski u 78. minuti izjednačio nakon što je driblingom "povaljao" Faraonija.

Zadnjih petnaestak minuta Silvestri je stalno strahovao, Dybala (86) je uzdrmao okvir vratiju, u sudačkoj nadoknadi Silvestri je obranio nekoliko težih udaraca (Vrioni, Morata, Kuluševski), ali je obrana na kraju izdržala pritisak.

Ivor Pandur sjedio je na klupi Verone, a utakmici su dodatni hrvatski štih dali pomoćnici trenera Verona i Juventusa, Stjepan Ostojić i Igor Tudor.

Verona nakon 5. kola ima 8 bodova, bod manje od Juventusa koji se nalazi na diobi 5. mjesta.

JUVENTUS: Szczesny, Danilo, Bonucci (75 Frabotta), Demiral, Cuadrado, Arthur, Rabiot, Bernardeschi (61 Kuluševski), Ramsey (90 Vrioni), Dybala, Morata

VERONA: Silvestri, Lovato, Ceccherini (55 Magnani), Empereur, Faraoni, Vieira, Tameze (51 Ilić), Lazović, Colley, Zaccagni, Kalinić (55 Favilli, 62 Barak)

Spezia je ostala bez pobjede u Parmi u 92. minuti, kada je Kucka realizirao kazneni udarac.

Novi prvoligaš u vlasništvu Gabriela Volpija s 5 bodova za sada je izvan zone borbe za ostanak, Parma ima bod manje.

Marko Rog odigrao je cijelu utakmicu za Cagliari u pobjedi protiv Crotonea.

Utakmice 5. kola:  Juventus - Verona 1:1 (Kuluševski 78/Favilli 60),  Cagliari - Crotone 4:2 (Lykogiannis 25, Simeone 35, Sottil 45, Joao Pedro 84/Messias 21, Molina 43), Parma - Spezia 2:2 (Gagliolo 34, Kucka 90+2-11m/Chabot 28, Agudelo 31), Benevento - Napoli 1:2 (R. Insigne 30/L. Insigne 60, Petagna 67), Fiorentina - Udinese (Castrovilli 11, 51 Milenković 21 /Okaka 43, 86)

Poredak: Milan 12 (4), Napoli i Sassuolo po 11, Inter 10, Juventus, Atalanta i Sampdoria po 9, Verona 8...