Serie A: Milan bolji od Lazija, SPAL pobijedio Juventus i odgodio proslavu naslova

Subota, 13. travnja 2019. 17:02 Napisao/la  SC

Trener Juventusa Allegri priliku je dao pričuvama kako bi glavne zvijezde odmorio za uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka protiv Ajaxa za tri dana

SPAL pobijedio Juventus

Milan je ostvario važnu pobjedu protiv Lazija.

Posustali Milan ponovo je iskazao potencijal momčadi koja može ostvariti plasman u Ligu prvaka, nastavlja se borba za dva preostala mjesta koja donose plasman u elitno natjecanje.

Milan Badelj nije bio u sastavu Lazija zbog žutih kartona.

Iako je protiv SPAL-a Juventus planirao srušiti rekord kada je u pitanju najranije osvojen naslov prvaka od zadnjih sedam uzastopnih, proslava osmog naslova u nizu ipak je odgođena.

Nogometaši Massimiliana Allegrija mogli su do nove titule stići pobjedom ili remijem kod SPAL-a u dvoboju 32. kola, no trener Juventusa priliku je dao pričuvama što mu se nije isplatilo.

SPAL je slavio 2:1, i odgodio proslavu naslova Stare dame za iduće kolo i domaći dvobojs a Fiorentinom.

Razlog igranja s pričuvama je uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka protiv Ajaxa koji očekuje Juventus za tri dana.

No i bez Ronalda i Mandžukića bianconeri bi trebali moći pobijediti SPAL, no očito su misli već usmjerene na Ajax.

U početnom sastavu našli su se Gozzi Iweru, Kastanos, a s klupe ulazili Nicolussi i Mavididi.

Juventus je poveo u 30. minuti pogotkom Keana, dok je za 1:1 u 49. minuti pogodio Bonifazi.

Tim je golom Juveom Kean postao najmlađi igrač koji je zabio gol u četiri kola zaredom u Serie A i srušio Balotellijev rekord iz 2009.

Konačnu pobjedu domaćoj je momčadi osigurao Floccari u 74. minuti.

Lorenco Šimić ostao je na klupi domaće momčadi.

Ćorić nije ulazio s klupe Rome u pobjedi nad Udineseom.

Roma je Tudorovu momčad pobijedila golom Džeke u 67. minuti.

Utakmic 32. kola: SPAL - Juventus 2:1 (Bonifazi 49, Floccari 74/ Kean 30), Roma - Udinese 1:0 (Džeko 67), Milan - Lazio 1:0 (Kessie 79-11m)

Poredak: Juventus 84, Napoli 64 (31), Inter 57 (31), Milan 55, Roma 54, Atalanta 52 (31)...