Serie A: Inter deklasirao Napoli na stadionu Diega Armanda Maradone

Nedjelja, 03. prosinca 2023. 20:21 Napisao/la  SC
Viktor Osimhen

Inter je deklasirao Napoli u derbiju 14. kola Serie A, utakmica na stadionu Diega Armanda Maradone bila je jednosmjerna ulica za branitelje naslova, koji praktički niti u jednom trenutku nisu mogli parirati momčadi Simonea Inzaghija.

Martin Pongračić odigrao je čitavu utakmicu za Lecce, koji je u desetoj minuti sudačke nadoknade vremena izborio domaći bod protiv Bologne, za koju je Nikola Moro igrao od 58. minute.

Josip Brekalo od 73. minute igrao je za Fiorentinu koja je na domaćem terenu uvjerljivo svladala Salernitanu.

Domagoj Bradarić za goste je odigrao čitavu utakmicu.

Martin Erlić igrao je svih 90 minuta domaćem porazu Sassuola od Rome, za domaćine su kola krenula nizbrdo nakon što su ostali s desetoricom igrača.

Rezultati: Lecce – Bologna 1:1 (Picolli 90+10/Lykogiannis 68),  Fiorentina – Salernitana 3:0 (Beltran 6, Sottil 18, Bonaventura 56), Udinese – Verona 3:3 (Kabasele 16, Lucca 30, 72/Đurić 37, Ngonge 61, Henry 90+7), Sassuolo – Roma 1:2 (Matheus Henrique 25/Dybala 76, Kristensen 82), Napoli - Inter 0:3 (Calhanoglu 44, Barella 62, Thuram 85)