TALIJANSKO PRVENSTVO

Kalinić zabio pogodak u pobjedi Fiorentine

Nedjelja, 21. veljače 2016. 17:02 Napisao/la  SC

Rezultati 26. kola: Atalanta - Fiorentina 2:3, Genoa - Udinese 2:1

Nogometaši Fiorentine prekinuli su niz od tri negativna rezultata na gostovanjima i u 26. kolu Serie A slavili kod Atalante 3:2.

Viole su povele u 67. minuti kada je Fernandez pogodio glavom nakon ubacivanja Tella. U 80. minuti Tello je udvostručio vodstvo gostiju, da bi u 84. minuti domaćin smanjio preko Contija.

Ipak, nade domaćina u eventualni bod golom iz blizine u 88. minuti uništio je Nikola Kalinić koji je na teren ušao u 60. minuti. Konačni rezultat postavio je Pinilla u sudačkoj nadoknadi.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Andrija Balić i Stipe Perica s klupe su gledali poraz Udinesea kod Genoe 2:1. Čak su gosti bolje krenuli i poveli preko Adnana u 33. minuti. Genoa je okrenula u nastavku preko Cercija i Laxalta. U 90. minuti Udinese je mogao do boda, ali je Di Natale promašio jedanaesterac.

Sassuolo je u utakmici s čak pet golova te dva crvena pobijedio Empoli 3:2. Junak domaćina, za koje je Vrsaljko odigrao 90 minuta bio je Defrel s dva gola. Jedan je dodao Berardi. Za goste su pogađali Zielinski i Maccarone.

Torino i Carpi odigrali su bez golova 0:0.

Serie A, 26. kolo - rezultati: Atalanta - Fiorentina 2;3 (Conti 84, Pinilla 90+1/Fernandez 67, Tello 81, Kalinić 87), Genoa - Udinese 2:1 (Cerci 57-11m, Laxalt 70/Adnan 33), Sassuolo - Empoli 3:2 (Berardi 41, Defrel 48, 50/Zielinski 36, Maccarone 70-11m), Torino - Carpi 0:0