Serie A: Nikola Kalinić i Milan Badelj srušili Juventus, smotra hrvatskog nogometa u Firenzi

Nedjelja, 15. siječnja 2017. 22:45 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola: Fiorentina - Juventus 2:1. Kalinić i Badelj strijelci za Fiorentinu,  Pjaca i Mandžukić igrali u završnici za Juventus

Fiorentina je ostvarila pobjedu protiv Juventusa u smotri hrvatskog nogometa u Firenci.

Nikola Kalinić i Milan Badelj bili su strijelci za Fiorentinu.

Kalinić je  u 37. minuti udarcem iskosa zdesna svladao Buffona nakon  Bernardeschije dodavanja - 1:0.

Badelj je u 54. minuti uputio oštri ubačaj, koji je završio pogotkom tako da je Chiesa kretanjem prevario Buffona iako nije dotaknuo loptu - 2:0.

Higuain je smanjio u 58. minuti udarcem iz blizine, pa je rezultatska neizvjesnost trajala do zadnjeg zvižduka.

Hvatski reprezentativci u dresu Juventusa igrali su u završnici.

Marko Pjaca ušao je u 61. minuti i jednim extra potezom pokazao visoku klasu te iznudio prigovore gostiju zbog toga što je loptom u ruku pogodio Rodrigueza.

Mario Mandžukić je ušao u 80. minuti.

Dovoljno da u 89. minuti pripremi šansu Dybali, koji je sam istrčao ispred Tatarusana i loptu poslao visoko preko vratiju. Bila je to posljednja prilika gostiju...

Fiorentina je većim dijelom bila čvršća, agresivnija i poduzetnija u utakmici tijekom koje je momčad Juventusa iskazala niz slabosti.

Posebice u zadnjem dijelu obrane, što je Fiorentina nekoliko puta mogla kazniti.

Primjerice, u 93. minuti Iličić je pobjegao obrani gostiju i sam trčao prema Buffonu, koji je uklizavanjem spasio pogodak.

Činjenica da je Buffon bio najbolji igrač Juventusa sve govori o igri objektivno najbolje talijanske momčadi.

FIORENTINA: Tatarusanu, Sanchez, Gonzalo, Astori, Chiesa (81 Tello), Vecino, Badelj, Olivera, Borja Valero (85 Iličić), Bernardeschi (76 Cristoforo), Kalinić

JUVENTUS: Buffon, Barzagli (80 Mandžukić), Bonucci, Chiellini,  Cuadrado, Khedira, Marchisio (77 Rincon), Sturaro (61 Pjaca), Alex Sandro, Dybala, Higuain

Utakmica 20. kola: Fiorentina - Juventus 2:1 (Kalinić 37, Badelj 54/Higuaín 58)