TALIJANSKO PRVENSTVO

Napoli na vrhu, gosti ostvarili sve pobjede

Nedjelja, 10. siječnja 2016. 17:01 Napisao/la  SC

Rezultati 19. kola: Frosinone - Napoli 1:5, Torino - Empoli 0:1, Verona - Palermo 0:1

Budući da je Inter kiksao protiv Sassuola, Napoli tu šansu nije htio ni smio ispustiti. Plavi su napunili mrežu slabašnog Frosinonea (5:1) i zasjeli na čelo Serie A. Ivan Strinić bio je u početnom sastavu, tek drugi put ove sezone zaigrao je u Serie A. A golove su redom zabijali Raul Albiol sretno iz blizine, Higuain iz jedanaesterca, Hamšik pa opet Higuain, a na kraju spektakularno Gabbiadini.

Tako Napoli ne samo da je sjeo na vrh, nego je s 38 golova prestigao Fiorentinu i postao najefikasnija momčad sezone. Drugi Inter zabio je tek 24 gola. A čak sedam gostiju u devet utakmica ovoga kola u Italiji pobijedilo je u svojim utakmicama.

Genoa je golovima Dzemailija u 79. i Pavolettija u 81. minuti svladala Atalantu, Simone Pepe zabio je u 79. minuti za pobjedu Chieva kod Bologne 1:0, s tim da je domaćin promašio jedanaesterac u 37. minuti (Destro). Franco Vazquez zabio je za 1:0 Palerma kod Verone (Jajalo igrao 76 minuta za Palermo), a Empoli je golom Maccaronea u 56. minuti slavio kod Torina. Marko Livaja igrao je 51 minutu i opet dobio žuti karton, već sedmi u svega 520 minuta na terenu! Ima više kartona nego golova (1) i udaraca u okvir gola.

Serie A - 19. kolo, rezultati: Frosinone - Napoli 1:5 (Sammarco 81/Albiol 20, Higuain 30-11m, 60, Hamsik 59, Gabbiadini 71), Bologna - Chievo 0:1 (Pepe 79), Atalanta - Genoa 0:2 (Dzemaili 79, Pavoletti 81), Torino - Empoli 0:1 (Maccarone 56), Verona - Palermo 0:1 (Vazquez 27)