Serie A: Pašalićev prvi pogodak za Milan, Jajalo strijelac u porazu Palerma

Nedjelja, 04. prosinca 2016. 14:42 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Milan - Crotone 2:1, Lazio -  Roma 0:2 , Pescara – Cagliari 1:1, Sampdoria – Torino 2:0, Sassuolo – Empoli 3:0, Fiorentina - Palermo 2:1

Fiorentina je pobijedila Palermo pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

U utakmici u kojoj je Nikola Kalinić odigrao od početka, dok je Hrvoje Milić odgledao susret sa klupe za pričuve, Milan Badelj ušao je u igru u 67. minuti, a nakon 15 minuta zaradio je žuti karton.

Fiorentina je povela preko Bernardeschija koji je bio siguran s bijele točke, a Palermo je izjednačio preko Mate Jajala u 49. minuti iz slobodnog udarca.

Za pobjedu domaćih 2:1 zaslužan je Babacar koji je gol postigao u 93. minuti. Josip Posavec branio je za Palermo čitav susret.

U gradskom derbiju Roma je slavila golovima u drugom dijelu protiv Lazia.

Ivan Vargić odgledao je susret sa klupe Lazia.

Dario Župarić ušao je u igru u 91. minuti za Pescaru, koja je podijelila bodove sa Cagliarijem. Robert Murić nije ulazio u igru.

Sassuolo je riješio pitanje pobjednika u prvom dijelu, te je na kraju slavio sa 3:0 protiv Empolia.

Ante Budimir sjedio na klupi za pričuve Sampdorije koja je sa 2:0 pobijedila Torino.

Nogometaši Milana uspjeli su pobijediti Crotone na domaćem terenu unatoč promašenom jedanaestercu.

Niang je s ruba kaznenog prostora u 21. minuti loptu poslao za malo iznad prečke.

Pet minuta kasnije Crotone dolazi u vodstvo, Rohden je pronašao Falcinellia koji zabija iz blizine.

Izjednačenje stiže u 41. minuti. Pašalić je primio sjajnu loptu u kaznenom prostoru i zatresao mrežu gostuju za 1:1.

U 49. minuti Criestig ruši Locatellia, a sudac Di Bello pokazuje na bijelu točku.

Izvođač za Milan bio je Niang koji je pucao u lijeve rašlje, ali je vratar Cordaz obranio.

Milan ipak uspjeva pobijediti u 86. minuti.

Lapadula je dočekao jednu odbijenu loptu u šesnaestercu i pogodio za 2:1.

MILAN: Donnarumma, Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio, Pašalić, Locatelli, Sosa (74 Adriano), Suso, Lapadula (89 Kucka), Niang (81 Honda)

CROTONE: Cordaz, Rosi, Ceccherini, Ferrari, Martella (75 Sampirisi), Rohden (88 Simmy), Capezzi, Crisetig, Stoian (71 Palladino), Trotta, Falcinelli

Utakmice 15. kola: Milan - Crotone 2:1 (Pašalić 41, Lapadula 86/Falcinelli 26), Lazio - AS Roma 0:2 (Strootman 64, Naingoolan 77) , Pescara – Cagliari 1:1 (Caprari 90+2/Borriello 24), Sampdoria – Torino 2:0 (Baretto 51, Schick 90+5), Sassuolo – Empoli 3:0 (Pellegrini 22, Ricci 36, Ragusa 53), Fiorentina – Palermo 2:1 ( Bernardeschi 32-11 m, Babacar 90+3/Jajalo 49)