Serie A: Atalanta pregazila Romu u nastavku, Milan sačuvao vrh, poraz Napolija

Nedjelja, 20. prosinca 2020. 16:59 Napisao/la  SC
Atalanta uverljivo pobijedila

Atalanta je pregazila Romu u drugom poluvremenu utakmice u Bergamu, čak četiri pogotka postigao je domaćin nakon odmora.

Mario Pašalić i dalje je ozlijeđen, Boško Šutalo sjedio je na klupi Atalante.

Milan je sačuvao prvo mjesto ispred Intera!

Ante Rebić zbog bolesti nije bio u rosteru Milana, koji je u derbiju kola bez ozlijeđenog Ibrahimovića pobijedio u gostima Sassuolo.

Ovo je tek drugi poraz Sassuola, koji se ove sezone bori za europski plasman.

Marcelo Brozović standardno je počeo utakmicu za Inter, koji je pobijedio novaka u ligi.

Brozović je izašao je u 65. minuti, kada je ušao Vidal.

Ivan Perišić ušao je u igru od 80. minute umjesto Lukakua.

Marko Pjaca bio je u početnoj postavi, dok je Milan Badelj igrao od 75. minute za Genou u porazu od Beneventa.

Marko Rog igrao je do 88. minute za Cagliari u remiju s Udineseom.

Napoli je doživio drugi poraz za redom, Gattusova momčad poražena je na gostovanju u Rimu kod Lazija.

Utakmice 13. kola: Torino - Bologna 1:1 (Verdi 69/Soriano 78), Benevento - Genoa 2:0 (Insigne 57, Sau 89-11m), Cagliari - Udinese 1:1 (Lykogiannis 27/Lasagna 57), Inter - Spezia 2:1 (Hakimi 51, Lukaku 71-11m/Piccoli 90+4), Sassuolo - Milan 1:2 (Berardi 89/Leao 1, Saelemaekers 26), Atalanta - Roma 4:1 (Zapata 59, Gosens 70, Muriel 72, Iličić 85/Džeko 39), Lazio -Napoli 2:0 (Immobile 9, Alberto 56).

Poredak: Milan 31, Inter 30, Juventus 27, Roma 24 (12), Napoli 23, Sassuolo 23, Atalanta 21 (12), Verona 20,...