Serie A: Milan preuzeo vodstvo na ljestvici, Napoli izgubio važnu utakmicu

Nedjelja, 06. ožujka 2022. 14:24 Napisao/la  SC

Uoči derbija Napoli slovio velikim favoritom zbog dobre forme, Milan odigrao taktički sjajnu utakmicu,  Olivier Giroud odlučio pobjednika

Giroud slavi pogodak

Milan je ostvario veliku pobjedu protiv Napolija na stadionu Armando Diego Maradona, momčad Stefana Piolija preuzela je vodsto na ljestvici i opet postala izgledni kandidat za osvajanje Scudettta.

Uoči derbija Napoli je slovio velikim favoritom zbog dobre forme, Milan je odigrao taktički bez pogreške, sjajno je izgledala gostujuća momčad u zatvaranju (među)prostora, posebice su dobro gosti izolirali Osimhena, napadača kojega želi dovesti Real Madrid.

Nema Napoli za čime žaliti, obrana Milana vrhunski je odradila posao.

U 49. minuti Olivier Giroud je spretno postavio nogu nakon što je Calabria uputio neprecizni udarac, Francuz je odabrao pravu utakmicu da bi postigao prvi od osam pogodaka u gostima.

Nije ni Milan puno toga konkretnog učinio u napadu iako je izgledao opasnije u kontranapadima, Saelemaekers je promašio zicer u 93. minuti za potvrdu pobjede.

Ante Rebić je igrao od 68. minute umjesto Girouda, u 88. minutu u igru je ušao Zlatan Ibrahimović koji nije igrao od kraja siječnja.

Alvaro Morata je osigurao Juventusu tri boda jedinim pogotkom protiv Spezije, Martin Erlić standardno igra stopera za nekadašnji klub Gabrielea Volpija.

Ivan Jurić uzeo je bod Siniši Mihajloviću u Bolonji

Josip Brekalo odigrao je cijelu utakmicu bez golova, Marko Pjaca sjedio je na klupi.

Igor Tudor iz Firence se vratio s bodom.

Boško Šutalo je igrao je od 86. minute za Veronu, Ivor Pandur je ozlijeđen.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za Genou u remiju bez golova s Empolijem.

Genoi na predzadnjem mjestu, bod nije veliko veselje, momčad je čak šest puta uzastopno odigrala neodlučeno.

Adrian Šemper sjedio je na klupi Genoe.

Utakmice 28. kola: Genoa - Empoli 0:0, Bologna - Torino 0:0, Fiorentina - Verona 1:1 (Piatek 10/Caprari 20-11m), Venezia - Sassuolo 1:4 (Henry 34, Raspadori 2, Berardi 17-11m, 71-11m, Scamacca 29), Juventus - Spezia 1:0 (Morata 21), Napoli - Milan 0:1 (Giroud 49)

Poredak: Milan 60, Inter 58 (27), Napoli 57, Juventus 53, Roma 47, Atalanta 47 (27),...