Serie A: Hernandez spasio Milan prvog poraza, Ronaldo dostigao Ibrahimovića

Nedjelja, 13. prosinca 2020. 14:44 Napisao/la  SC
Theo Hernandez

Theo Hernandez u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena spasio je Milan prvog poraza ove sezone.

Pogotkom Jasmina Kurtića Parma je u 56. minuti imala 2:0.

Samo dvije minute kasnije Hernandez je smanjio zaostatak i na kraju spasio domaćine poraza.

Ante Rebić odigrao je za Milan svih 90 minuta, Zlatan Ibrahimović zbog ozljede niti ovu utakmicu nije igrao.

Cristiano Ronaldo stoti je nastup za Juventus proslavio dvama golovima s bijele točke, čime se na ljestvici strijelaca Serie A izjednačio sa Zlatanom Ibrahimovićem (10 golova).

Juventus je slavio na gostovanju u Genovi (3:1).

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena Romelu Lukaku je pogotkom stavio točku na „i“ pobjede Intera na gostovanju u Cagliariju.

Domaćini su utakmicu otvorili pogotkom Sottila u završnici prvog dijela.

No, dominacija Intera došla je do izražaja u nastavku, Barella, D'Ambrosio i na kraju Lukaku pogodili su za pobjedu koja je barem malo popravila raspoloženje u momčadi Antonia Contea, koju je poprilično potreslo ispadanje iz Europe.

Marko Rog odigrao je svih 90 minuta za Cagliari, kao i Marcelo Brozović za Inter. Ivan Perišić igru je napustio u 46. minuti.

Nogometaši Rome deklasirali su Bolognu na njihovu terenu, utakmica će ostati upamćena po sjajnom pogotku Edina Džeke u 11. minuti.

Dakle, u 11. minuti utakmice 11. kola Edin Džeko postigao je 111. gol u dresu Rome i postao treći najbolji strijelac u klupskoj povijesti.

Ispred Džeke još su samo Roberto Pruzzo (138) i Francesco Totti s 307 golova.

Utakmice 11. kola: Cagliari – Inter 1:3 (Sottil 42/Barella 77, D'Ambrosio 84, Lukaku 90+4), Atalanta - Fiorentina 3:0 (Gosens 44, Malinovsky 55, Toloi 63), Bologna - Roma 1:5 (Cristante 24-ag/Poli 5-ag, Džeko 10, Pellegrini 15, Vertout 35, Mkhitaryan 44), Napoli - Sampdoria 2:1 (Lozano 53, Petagna 68/Jankto 20), Genoa - Juventus 1:3 (Sturaro 61/Dybala 57, Ronaldo 78-11 m, 89-11 m), Milan - Parma 2:2 (Hernandez 58, 90+1/Hernani 13, Kurtić 56).

Poredak: Milan 27, Inter 24, Napoli i Juventus 23, Sassuolo 22, Roma 21  bod...