Serie A: Mario Pašalić donio Atalanti pobjedu u derbiju protiv Rome

Subota, 15. veljače 2020. 17:22 Napisao/la  SC
Mario Pašalić (Atalanta)

Mario Pašalić atraktivnim pogotkom odlučio je pobjednika utakmice koja je izvjesno odlučivala o plasmanu u Ligu prvaka, Atalanta je pobijedila Romu rezultatom 2:1 preokretnom u drugom dijelu.

Pašalić je u igru ušao u 59. minuti i iz praktično prvog dodira poslao loptu u mrežu.

Džeko je doveo Romu u vodstvo nakon pogreške Palomina, koji se iskupio pogotkom za 1:1.

Atalanta je u drugom dijelu zaigrala na prepoznatljivi način i potpuno nadigrala Romu, koja sada zaostaje čak 6 bodova na petom mjestu.

Lecce je na svom terenu pobijedilo SPAL 2:1.

Mancosu je doveo domaće u vodstvo sa bijele točke u 41. minuti, a izjednačio je Petagna u 47.

Pobjednički pogodak za Lecce zabio je Slovenac Majer u 66.

Bologna je na domaćem travnjaku poražena od Genoe 0:3.

Domaći su nakon 34 minute ostali sa igračem manje nakon što je isključen Schouten.

Isključenje je stiglo nakon vodećeg pogotka Soumaora u 28. minuti.

Brojčanu premoć gosti su iskoristili za još jedan pogodak do odmora, Sanabria je zabio minutu prije kraja prvog dijela.

U 89. minuti zbog drugog žutog kartona Bologni je isključen Denswil, a gosti su dobili kazneni udarac koji je realizirao Criscito.

Utakmice 24. kola: Atalanta - Roma 2:1 (Palomino 50, Pašalić 59/Džeko 45), Lecce - SPAL 2:1 (Mancosu 41-11m, Majer 66/ Petagna 47), Bologna - Genoa 0:3 (Soumaoro 28, Sanabria 44, Criscito 90-11m)