Serie A: Juventus u derbiju pobijedio Milan, Lazio i Fiorentina bez pogodaka

Nedjelja, 06. listopada 2013. 22:51 Napisao/la  SC

Utakmice 7. kola: Juventus – Milan 3:2, Lazio – Fiorentina 0:0

Nogometaši Juventusa pobijedili su Milan u derbiju 7. kola rezultatom 3:2. Utakmicu je pogocima u 1. i 90. minutama otvorio i zatvorio Muntari, između toga Juventus je tražio i pronašao djelotvoran način da bi pobijedio.

Najsigurnije je kada pri slobodnom udarcu Pirlo. U 15 minuti Pirlo je prvo poravnao rezultat iz slobodnog udarca, a u 75. minuti iz slobodnog udarca je pogodio gredu od koje se lopta odbila do spretnog strijelca Chiellinija.

Juventus je u vodstvo 2:1 doveo Giovinco u 69. minuti, netom nakon što je ušao u igru. Nekoliko minuta kasnije iz igre je zbog drugog žutog kartona isključen Mexes čime je Juventus stekao presudnu prednost.

Utakmice 7. kola: Juventus – Milan 3:2 (Pirlo 15, Giovinco 69, Chiellini 75/ Muntari 1, 90), Lazio – Fiorentina 0:0