Serie A: Lazio lako sa Interom, Brozović i Perišić igrali cijeli susret, Milan do boda u sudačkoj nadoknadi

Nedjelja, 01. svibnja 2016. 14:26 Napisao/la  SC

Utakmica 36. kola: Juventus - Carpi 2:0, Milan - Frosinone 3:3, Empoli - Bologna 0:0, Palermo - Sampdoria 2:0, Sassuolo - Verona 1:0, Lazio - Inter 2:0

Nogometaši Lazia svladali su Inter s 2:0. Lazio je poveo vec u 8. minuti. Lulić je poslao loptu u kazneni prostor gdje ju je dočekao Klose. Vratar Handanovič je izašao s gola, a Klose je lobom pogodio mrežu. Jovetić je pokušao izjednačiti niskim udarcem po sredini gola u 27. minuti, ali vratar Marchetti je sjajno obranio.
U 83. minuti Inter ostaje bez Murilla koji je zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja vrijednog jedanaesterca.  Candreva je izveo kazneni udarac i pogodio za vodstvo Lazia od 2:0. Perišić je u prvoj minuti sudačke nadoknade imao priliku za smanjenje rezultata, ali Marchetti je odlično reagirao i obranio.

LAZIO: Marchetti, Basta, Biševac, Gentiletti, Konko, Onazi, Biglia (93 Cataldi), Lulić, Candreva (89 Milinković-Savić), Klose (73 Mauri), Keita

INTER: Handanovič, D' Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo (79 Palacio), Medel (56 Biabiany), Kondogbia, Brozović, Jovetić (72 Eder), Perišić, Icardi

Nogometaši Juventusa pobijedili su Carpi u prvom nedjeljnom susretu 36. prvenstvenog kola. Nakon dvije prilike gostiju u 21. minuti, pokušaj Verdia zaustavio je Buffon, dok je Saugher iz čiste pozicije promašio cijeli gol, domaći su poveli u 42. minuti. Asamoah je priredio sve za Hernanesa koji s ruba šesnaetserca pogađa desnu stranu mreže. U nastavku prva opasna prilika bila je neposredno prije gola u 79. minuti kada je Mandžukić pucao iz prve, ali lopta je prošla pored lijeve stative. Minutu kasnije zabio je Zaza, na asistenciju Pogbe.

JUVENTUS: Buffon, Rugani, Bonucci, Evra, Cuadrado (74 Lichtsteiner), Pogba, Hernanes, Asamoah (85 Sturaro), Alex Sandro, Mandžukić, Morata (46 Zaza)

CARPI: Belec, Zaccardo, Romagnoli, Suagher, Sabelli, Crimi (74 Porcari), Cofie, Martinho (66 Lasagna), Gaglioli, Verdi (85 De Guzman), Mbakogu

Nogometaši Milana uspjeli su izvući bod u domaćoj utakmici sa Frosinoneom. Gosti su vodili 2:0 sve do 50. minute kada je Bacca, nakon što Balotelli nije uspio pogoditi sa bijele točke minutu ranije, smanjio na 2:1. No, Dionisi ponovno povećava vodstvo gostiju u 54. minuti. Uslijedio je gol Antonellia u 74. za 3:2, a konačnih 3:3 donosi Menez u sudačkoj nadoknadi sa bijele točke.

Palermo je pobijedio Sampdoriu 2:0. Mato Jajalo u igru je ušao u 88. minuti kao zamjena Vazquezu.

Sassuolo je pobijedio Veronu minimalnim rezultatom. Vrsaljko je igrao cijeli susret za Sassuolo, dok je Rebić u igru Verone ušao u 66. minuti kao zamjena Grecu.

Utakmica 36. kola: Juventus - Carpi 2:0 (Hernanes 42, Zaza 80), Milan - Frosinone 3:3 (Bacca 50, Antonelli 74, Menez 90+2-11m/ Paganini 2, Kragl 44, Dionisi 54), Empoli - Bologna 0:0, Palermo - Sampdoria 2:0 (Vazquez 19, Krstičić 85-ag), Sassuolo - Verona 1:0 (Pellegrini 58), Lazio - Inter 2:0 (Klose 8, Candreva 84-11m)