Serie A: Roma pobijedila prvaka, Napoli utakmicu završio bez trojice igrača

Subota, 23. prosinca 2023. 16:02 Napisao/la  SC
Romelu Lukaku (Roma)

Roma je pobijedila aktualnog prvaka na Olimpicu, prvi pogodak dogodio se kada je Roma imala prednost igrača više, Politano je isključen u 66. minuti zbog nesportskog ponašanja.

Do kraja utakmica Roma je ostala bez još jednog isključenog igrača, Osimhen je dobio drugi žuti karton u 86. minuti.

Drugi pogodak Roma je primila bez trojice igrača, Natan se ozlijedio na početku sudačke nadoknade.

Nikola Moro igrao je prvo poluvrijeme u pobjedi Bologne, Mario Pašalić igrao je od 72. minute u porazu Atalante.

Bologna je ostala u zoni lige Lige prvaka kao najugodnije iznenađenje ove sezone.

Spektakularnim  Ilićevim pogotom  (pogledajte  OVDJE) Torio je u 88. minuti izbjegnuo domaći poraz od Udinesea, koji se bori za ostanak.

Nikola Vlašić igrao je od 75. minute.

Dušan Vlahović odlučio je pobjednika utakmice u Frosinoneu, srpski napadač postigao je drugi pogodak za Juventus nakon što je zamijenio strijelca prvog pogotka u 55. minuti.

Juventus je 12. pobjedom nastavio stvarati pritisak vodećem Interu, borba za prvaka svela se na dva kluba.

Utakmice 17. kola: Frosinone - Juventus 1:2 (Baez 51/Yildiz 12, Vlahović 81), Bologna - Atalanta 1:0 (Ferguson 86), Torino - Udinese 1:1 (Ilić 88/Zarraga 81), Inter - Lecce 2:0 (Bisseck 43,  Barella 78),  Verona - Cagliari 2:0 (Ngonge 53, Đurić 90), Roma - Napoli 2:0 (Pellegrino 76, Lukaku 90+5)