Serie A: Ronaldo dvaput pogodio, Milan zadržao prvo mjesto, Rebić iznudio kazneni udarac

Nedjelja, 03. siječnja 2021. 14:30 Napisao/la  SC

Cristiano Ronaldo  postigao 14 pogodaka, dva više od Romelua Lukakua, Zlatan Ibrahimović možda bude spreman za utakmicu protiv Juventusa u idućem kolu

Ronaldo vodi na ljestvici strijelaca

Cristiano Ronaldo je dvama pogocima protiv Udinesea postigao 14 pogodaka, najviše u Seriji A, dva više od Romelua Lukakua.

Juventus je rutinskom pobjedom zadržao priključak s vodećim momčadima.

Milan je zadržao prvo mjesto pobjedom protiv novaka u ligi iako je od 34. minute igrao bez isključenog Tonalija.

Ante Rebić iznudio je kazneni udarac kojim je Kessie postigao prvi pogodak, Zlatan Ibrahimović još nije spreman.

Možda će biti spreman za utakmicu protiv Juventusa u idućem kolu.

Milan je ostvario treću pobjedu zaredom, 15. utakmica zaredom na gostovanjima nije doživio poraz, ukratko, igra u stilu glavnog favorita za Scudetto.

Nogometaši Intera pobjedom su otvorili 2021. godinu.

Conteova momčad nastavila je s odličnim igrama, pobjeda protiv Crotone osma im je uzastopna u Serie A ove sezone.

Marcelo Brozović je odigrao svih 90 minuta i asistirao Martinezu za njegov drugi i za treći pogodak Intera.

Ovom pobjedom Inter je privremeno preuzeo ligaški vrh.

Pobjedom je godinu započeo i hrvatski stručnjak Ivan Jurić, njegova Verona slavila je na gostovanju kod Spezie, Nikola Kalinić igrao je do 53 minute.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta, Marko Pjaca prvo poluvrijeme u remiju Bologne s Laziom.

Težak poraz doživjeli su nogometaši Sassuola na gostovanju u Bergamu.

Torino je uvjerljivo slavio kod Parme, jedna od ključnih figura bio je nekadašnji Dinamov napadač Amer Gojak, namjestio je drugi pogodak i svojim prvijencem zaključio utakmicu.

Utakmice 15. kola: Inter – Crotone 6:2 (Martinez 20, 57, 78, Marrone 31-ag, Lukaku 64, Hakimi 87/Zanellato 12, Golemić 36-11 m), Roma – Sampdoria 1:0 (Džeko 72), Atalanta – Sassuolo 5:1 (Zapata 11, 49, Pessina 45, Gosens 57, Muriel 68/Chiriches 75), Cagliari – Napoli 1:4 (Joao Pedro 60/Zielinski 25, 62, Lozano 74, Insigne 86), Fiorentina – Bologna 0:0, Genoa – Lazio 1:1 (Destro 58/Immobile 15-11 m)), Parma – Torino 0:3 (Singo 8, Izzo 88, Gojak 90+5), Spezia – Verona 0:1 (Zaccagni 75), Juventus - Udinese 4:1 (Ronaldo, 31, 70, Chiesa 49, Dybala 90+4/Zeegelaar 90+1)

Poredak: Milan 37, Inter 36,  Roma 30, Napoli 28 (14), Juventus 27 (14), Sassuolo 26, Atalanta 25 (14),...