Serie A: Ivan Perišić i Marcelo Brozović igrali u pobjedi Intera, Juventusu gradski derbi

Subota, 05. prosinca 2020. 17:05 Napisao/la  SC
Novo slavlje Intera

Inter je pobijedio Bolognu na tipičan Conteov način, čvrsta obrana i brzi kontranapad omiljena je igra trenera Intera.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su cijelu utakmicu.

Brozović je stožerni igrač središnjice, asistirao je za prvi Hakimijev pogodak.

Perišić je igrao klasičnog lijevog braniča u sustavu 3-5-2, pretežito je trčao za protivničkim igračima.

Juventus je nastavio igrati prema običaju ove sezone, pobjedu u gradskom derbiju ostvario je igrom koja ni po čemu nije bila na razini aktualnog prvaka.

Tolika koncentracija kvalitete na kraju je ipak morala polučiti rezultat protiv momčadi Torina, koja se bori za ostanak.

Pogotke su postignuli igrači iz drugoga plana iako su napadu počeli Ronaldo i Dybala.

Nogometaši Lazija pobijedili su na gostovanju u Ceseni momčad Spezije.

Rimljani su sve riješili u prvom dijelu, prvo je Stefan Milinković-Savić asistirao Ciri Immobileu u 15. minuti, potom je Milinković-Savić lijepo pogodio iz slobodnog udarca za 2:0.

Mladi Francuz M'Bala Nzola lijepim je pogotkom u 64. minuti, svojim četvrtim ove sezone, ublažio poraz i još jednom skrenuo pažnju na svoje nogometno umiječe.

Utakmice 10. kola:  Spezia – Lazio 1:2 (Nzola 64/Immobile 15, Milenković-Savić 33), Juventus - Torino 2:1 (McKennie 77, Bonucci 89/N'Koulu 9), Inter - Bologna 3:1 (Lukaku 16, Hakimi 45, 70/Vignato 67)

Poredak: Milan 23 (9),  Inter 21,  Juventus 20, Sassuolo 18 (9), Napoli 17 (9), Roma 17 (9), Lazio 17,...