TALIJANSKO PRVENSTVO

Nikola Kalinić ostvario hat-trick i asistenciju

Nedjelja, 23. listopada 2016. 17:42 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola:  Atalanta - Inter 2:1, Cagliari - Fiorentina 3:5, Crotone - Napoli 1:2

Možda najbolju utakmicu karijere odigrao je Nikola Kalinić koji je u visokoj pobjedi Fiorentine postigao hat-trick i upisao asistenciju.

"Viole" su slavile s čak 5:3 na gostovanju kod Cagliarija u sklopu 9. kola talijanske Serie A.

Kalinić, koji je u dosadašnjem dijelu sezone bio na učinku od samog jednog pogotka u Serie A, zabio je za izjednačenje u 20. minuti, a potom je šest minuta kasnije asistirao za Bernardeschija za vodstvo Fiorentine 2:1.

Novih šest minuta kasnije Bernardeschi je zabio na asistenciju Iličića, da bi Kalinić pet minuta prije kraja prvog poluvremena zabio za 4:1!

U nastavku je, točnije u 8. minuti drugog poluvremena, Kalinić kompletirao hat-trick nakon asistencije Tella.

To je samo nastavak najave njegovog povratka u golgetersku formu, nakon što je u utakmici Europa lige zabio dva pogotka Liberecu.

Sličnu utakmicu Kalinić je imao lani na San Siru protiv Intera.

Fiorentina je slavila s 4:1, a naš je reprezentativac postigao hat-trick.

Od ostalih utakmica izdvojimo pobjedu Napolija kod Crotonea.

Bilo je 2:1, a u asistente se upisao hrvatski reprezentativac Ivan Strinić, koji je konačno dočekao priliku da zaigra od prve minute.

Strinić je asistirao Maksimoviću u 33. minuti, samo dvije minute nakon što je Gabbiadini dobio crveni karton, a Napoli ostao s igračem manje.

Spomenimo i 1:2 poraz Intera kod Atalante.

Marcelo Brozović asistirao je Ederu u 50. minuti za 1:1, a nakon toga je napustio travnjak u 62. Ivan Perišić je odigrao svih 90. minuta u redovima milanske momčadi.

Andrija Balić i Stipe Perica odgledali su pobjedu Udinesea s klupe, Dario Župarić svih je 90 minuta proveo na klupi Pescare.

Josip Posavec na golu Palerma primio je četiri pogotka na Olimpicu od Rome, uz jedan prvoga strijelca lige Edina Džeke.

Utakmice 9. kola: Udinese - Pescara 3:1 (Thereau 9-11m, Zapata 90+3/Aquilani 74), Atalanta - Inter 2:1 (Masiello 10, Pinilla 88-11m/Eder 50), Cagliari - Fiorentina 3:5 (Di Gennaro 2, Capuano 62, Borriello 77/Kalinić 20, 40, 53, Bernardeschi 26, 32), Crotone - Napoli 1:2 (Rosi 89/Callejon 17, Maksimović 33), Empoli - Chievo 0:0, Torino - Lazio 2:2 (Falque 20, Ljajić 90+2-11m/Immobile 71, Murgia 84), Bologna - Sassuolo 1:1 (Verdi 10/Matri 87), Roma - Palermo 4:1 (Salah 31, Paredes 51, Džeko 68, El Shaarawy 82/Quaison 80).