Serie A: Fiorentina uz eurogol Josipa Iličića svladala Torino nakon dva poraza

Nedjelja, 24. siječnja 2016. 14:38 Napisao/la  SC

Susret 21. kola: Fiorentina - Torino 2:0

Uz krasan gol iz slobodnog udarca s 25 metara Slovenca Josipa Iličića, Fiorentina je pobijedila Torino s 2:0 i zadržala priključak za vrhom.

Viole su, opet bez ozlijeđenog Badelja, bile bolje, Astori glavom pa Iličić nogom u jednoj su minuti promašili velike šanse, pa Bernardeschi u 23., da bi Iličić u 24. sjajno pogodio za pobjedu i svoj deseti gol sezone.

Fiorentina je, zanimljivo, zabila najviše golova u prvih pola sata u Serie A: čak 15!

Najveću Torinovu šansu promašio je Baselli u 52. minuti, a u 67. strijelca Iličića zamijenio je novo pojačanje Tino Costa, dok je u 81. u igru za Torino ušao bh. igrač Sanjin Prcić.

Sve je dvojbe riješio Gonzalo Rodriguez golom glavom za 2:0 u 83. minuti, nakon kornera Pasquala. Nikola Kalinić borio se, izvlačio po loptu, primao batine, izborio žuti karton Glika, ali ostao je bez udarca.