Serie A: Fiorentina preokrenula 0:2 protiv Juventusa, triler bez pobjednika u Torinu

Nedjelja, 20. listopada 2013. 16:48 Napisao/la  SC

Rezultati 8. kola: Fiorentina - Juventus 4:2, Torino - Inter 3:3

Serie A, 8. kolo

FIORENTINA - JUVENTUS 4:2

Stadion Artemio Franchi. Sudac: Rizzoli.

Strijelci: 0:1 Tevez (37'-11m), 0:2 Pogba (40'), 1:2 Rossi (66'-11m), Rossi 76', Joaquín (78'), Rossi (81').

FIORENTINA: Neto, Rodriguez, Pasqual, Roncaglia, Savić, Ambrosini (od 23' Fernandez), Pizarro, Aquilani (od 56' Joaquin), Valero, Cuadrado, Rossi.

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Pirlo, Padoin (od 83' Motta), Marchisio (od 77' Vidal), Asamoah (od 79' Giovinco), Pogba, Tevez.

Nogometaši Fiorentine pobijedili su Juventus nanijevši torinskoj momčadi prvi prvenstveni poraz ove sezone. Fiorentina je do tri boda stigla nadoknadivši 0:2 u samo 12 minuta. Bila je to prva pobjeda Fiorentine na domaćem terenu protiv Juventusa nakon 15 godina. Posljednji put momčad iz Torina izgubila je 1998. kada je jedini strijelac bio Gabriel Batistuta.

Handanovič isključen u 7. minuti
Torino i Inter podijeli su bodove u trileru zaplet kojega je počeo već u 7. minuti, kada je Handanovič dobio crveni karton nakon što je skrivio kazneni udarac. Kovačić je morao izaći prije nego što se zagrijao, umjesto njega ušao je vratar Carrizo i obranio Cerciju udarac s bijele točke. S igračem manje Inter je od 71. minute vodio 3:2, ali je Bellomo u posljednjoj minuti izjednačio rezultat.

Naime, Tevez je goste doveo u vodstvo realiziravši najstrožu kaznu u 37. minuti. Tevez je lako pao nakon kontakta s Rodriguezom.  Tri minute kasnije Juventus je udvostručio vodstvo. Nakon jedne brze kontre, Cuadrado je pokušao očistiti loptu, ali je zapravo idealno poslužio Pogbu - 0:2

Povratak Fiorenine počeo je pogotkom Rossija koji je mrežu zatresao u 67. minuti s bijele točke. Deset minuta kasnije Rossi je potegnuo s ruba kaznenog prostora - 2:2.

Eksplozija oduševljenja na tribinama nije se ni stišala, a domaćin je već vodio. U jednoj kontri, Borja je proigrao Joaquína na desnoj strani - 3:2.

Konačni krah Juventusa dogodio se u 81. minuti, Rossi je sjajno okončao još jednu brzu kontru - 4:2.

Rezultati 8. kola: Atalanta - Lazio 2:1 (Cigraini 41', Denis 84'/Perea 53'), Genoa - Chievo 2:1 (Gilardino 22', 50'/Bentivoglio 48'),  Verona - Parma 3:2 (Toni 9', 61', Jorginho 88'/Parolo 19', Cassano 25'), Livorno - Sampdoria 1:2 (Siligardin 90'/Martins Eder 19'-11m, Pozzi 90'), Sassuolo - Bologna 2:1 (Berardi 12'-11m, Flores 17'/ Diamanti 34'-11m), Torino – Inter 3:3 (Farnerud 21, Immobile 53, Bellomo 90/Guarin 45 +1, Palacio 55, 71).