Serie A: Inter i Napoli odigrali bez golova, Juventus preuzeo vrh ljestvice

Nedjelja, 11. ožujka 2018. 14:30 Napisao/la  SC
Paulo Dybala zaslužan za slavlje Juventusa

Marcelo Brozović i Ivan Perišić igrali su za Inter u utakmici bez golova protiv Napolija.

Marko Rog ušao je u igru u 89. minuti za Napoli, Hrvoje Milić sjedio je na klupi koja nakon remija na San Siru više nije lider.

Nogometaši Juventusa pobijedili su Udinese 2:0 i preuzeli vodstvo na ljestvici iako su odigrali utakmicu manje od Napolija.

Oba gola postigao je Dybala u 20. i 49. minuti.

Higuainu je vratar Bizzarri obranio kazneni udarac u 38. minuti.

Mandžukić je u igru domaćih ušao u 74. minuti umjesto Higuaina.

S druge strane, Perica je ušao s klupe u 61., a Balić devet minuta kasnije.

Nikola Kalinić igrao je do 60. minute utakmice u Đenovi, koja je odlučena pogotkom u 94. minuti.

Gennaro Gattuso nastavlja pozitivan niz, Milan kontinurano osvaja bodove.

Cagliari i Lazio podijelili su bodove.

Završilo je 2:2, nakon što je Cagliari do 95. minute vodio 2:1 i imao tri boda u ruci.

U petoj minuti sudačke nadoknade Laziu je bod donio Immobile.

Vargić je bio na klupi gostiju.

Crotone je sa 4:1 svladao Sampdoriju.

Budimir nije bio u domaćem sastavu zbog ozljede, dok je Strinić sjedio na gostujućoj klupi.

Remijem je završio ogled Sassuola i SPAL-a, 1:1.

Šimić je utakmicu pratio s klupe SPAL-a.

Fiorentini je pobjedu nad Beneventom u 25. minuti osigurao Hugo koji je glavom bio precizan nakon ubačaja iz kuta Saponare.

Stadion Artemio Franchi bio je u znaku Astorija, većina navijača na utakmicu stigla je u dresu s brojem 13 kojeg je nosio preminuli kapetan.

I svi igrači Fiorentine predvođeni novim kapetanom Milanom Badeljem na travnjak su istrčali u dresovima s tim brojem.

Minuta šutnje za Astorija dirnula je sve i rijetki su u tim trenucima uspjeli zadržati suze.

Nakon minute šutnje pušteni su i ljubičasti baloni, a navijači su u 13. minuti priredili koreografiju u Astorijevu čast.

Milan Badelj je sa kapetanskom trakom odigrao cijelu utakmicu.

Utakmice 28. kola:  Inter - Napoli 0:0,    Genoa - Milan 0:1 (An. Silva 90+4), Fiorentina - Benevento 1:0 (Hugo 25), Bologna - Atalanta 0:1 (De Roon 83), Cagliari - Lazio 2:2 (Pavoletti 25, Barella 74-11m/ Ceppitelli 35-ag, Immobile 90+5), Crotone - Sampdoria 4:1 (Trotta 6, 37, Stoian 23, Silvestre 85-ag/ Zapata 70), Juventus - Udinese 2:0 (Dybala 20, 49), Sassuolo - SPAL 1:1 (Babacar 31-11m/ Antenucci 27)

Poredak: Juventus 71 (27),  Napoli 70, Roma 56, Lazio 53, Inter 52 (27), Milan 47 (27)...