Serie A: Juventus golom Dybale svladao Milan, remi Bologne i Rome sa čak tri kaznena udarca

Subota, 21. studenog 2015. 19:52 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Bologna - Roma 2:2, Juventus - Milan 1:0

Nogometaši Juventusa pobijedili su u derbiju Milan golom Dybale u 65. minuti. Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše, tek nekoliko poluprilika na strani Juventusa. Nastavak je donio više uzbuđenja. U 62. minuti Pogba je pucao, Donnarumma odbio u korner. Tri minute kasnije Juventus ipak dolazi u vodstvo. Alex Sandro pronašao je Dybalu u kaznenom prostoru, a Dybala pogađa suprotan kut nemoćnog Donnarumme.

Milan je mogao do izjednačenja u 72. minuti no udarac Kucke završio je preko gola. U trećoj minuti sudačke nadoknade Juvetus je od izjednačenja spapsio vratar Buffon koji je sjajnom reakcijom zaustavio pokušaj Cercia.

Juventus je pobjedom preskočio Milan i sada je na šestom mjestu sa bodom više od rossonera.

JUVENTUS: Buffon, Lichtsteiner, Barzagli, Chiellini, Evra (28 Sandro), Pogba, Marchisio, Sturaro, Hernanes (46 Bonucci), Dybala (81 Morata), Mandžukić

MILAN: Donnarumma, Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli, Kucka (74 Luiz Adriano), Montolivo, Bonaventura, Cerci, Bacca, Niang (85 Honda)

Bologna je povela već u 14. minuti kada je Masina bio na pravom mjestu i pospremio jednu odbijenu loptu u mrežu. Roma je mogla izjednačiti u 39. minuti. Pjanić je pucao iz slobodnog udarca, no vratar Mirante je obranio. Gosti su ipak izjednačili u 52. minuti. Mounier je igrao rukom, sudac pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač je bio Miralem Pjanić.

Roma je povela iz novog kaznenog udarca u 72. minuti. Rossettini je srušio jednog igrača Rome, a Rocchi ponovno dosudio najtežu kaznu. Za vodstvo Rome zabio je Džeko. Sudac Rocchi je pokazao i crveni karton Maietti te je Bologna ostala sa igračem manje.

Torosidis je u 87. minuti srušio Giaccherinia, Rocchi još jednom dosudio jedanaesterac, a izjednačenje Romi donio je Destro.

BOLOGNA: Mirante, Rossettini, Gastaldello, Maietta (79 Mancosa), Masina, Donsah (70 Taider), Diawara, Brighi, Mounier (76 Rizzo), Destro, Giaccherini

ROMA: Szczesny, Maicon (63 Torosidis), Manolas, Rudiger, Digne, Nainggolan, Keita (63 Vainqueur), Pjanić, Florenzi, Džeko, Iturbe (88 Umar)

Utakmica 13. kola: Bologna - Roma 2:2 (Masina 14, Destro 87-11m/ Pjanić 52-11m, Džeko 71-11m), Juventus - Milan 1:0 (Dybala 65)