Serie A: Kalinić zabio, Badelj asistirao u pobjedi Fiorentine, Bologna srušila Napoli

Nedjelja, 06. prosinca 2015. 15:17 Napisao/la  SC

Utakmice 15. kola: Bologna - Napoli 3:2, Fiorentina - Udinese 3:0, Atalanta - Palermo 3:0, Frosinone - Chievo 0:2, Verona - Empoli 0:1, Sampdoria - Sassuolo 1:3, Carpi - Milan 0:0

Nogometaši Fiorentine pobijedili su na domaćem terenu Udinese 3:0. Susret je sjajnom prilikom već u 3. minuti otvorio Nikola Kalinić, ali je gostujući vratar sjajno reagirao. Kalinić je ipak načeo mrežu Udinesea u 26. minuti nakon asistencije Milana Badelja. U 31. minuti mrežu domaćih nakon pokušaja Widmera spasila je stativa.

U 38. minuti ponovno je bilo vruće ispred gola Fiorentine, no udarac Badua otišao je zamalo preko gola. U 61. minuti Badu je napravio prekršaj i Fiorentina je zaradila kazneni udarac. Siguran izvođač bio je Josip Iličić. U dobroj se poziciji tri minute kasnije našao Di Natale, ali je pucao preko gola. U 86. minuti Gonzalo Rodriguez zabija za 3:0 nakon preciznog ubačaja Pasquala iz kuta.

Badelj i Kalinić igrali su od prve minute, dok je Rebić bio na klupi Fiorentine. S druge strane na klupi Udinesea bio je Perica.

FIORENTINA: Tatarusanu, Tomović, Rodriguez, Astori, Bernardeschi (87 Babacar), Badelj, Vecino, Alonso, Iličić (74 Pasqual), Valero (81 Gilberto), Kalinić

UDINESE: Karnezis, Piris, Danilo, Felipe (75 Marquinho), Widmer, Badu, Lodi, Iturra (58 Fernandes), Edenilso, Aguirre (58 Di Natale), Thereau

Nogometaši Bologne svladali su drugoplasirani Napoli 3:2. Bologna je do 60. minute susreta već imala velikih 3:0. Prvo je u 14. minuti Diawara idealno poslužio Destra koji dovodi Bolognu u vodstvo. Na 2:0 povisio je Rossettini u 21. minuti. Brienza je ubacio iz kornera, Rossettini bio najviši u skoku i pogodio za 2:0. Vratar Mirante je u dva navrata obranio pokušaje gostujućih igrača, prvo udarac Insigne u 33., a zatim i pokušaj Callejona dvije minute kasnije. Destro je na 3:0 povećao u 60. minuti susreta udarcem sa vrha šesnaesterca.

Napoli se probudio pri kraju susreta. U 87. minuti Higuain je zabio prvi pogodak na asistenciju Insigne, a zatim je tri minute kasnije ponovno pogodio, ovaj puta na asistenciju Hamsika. U sudačkoj nadoknadi Napoli nije uspio stići do izjednačenja.

BOLOGNA: Mirante, Rossettini, Oikonomou, Gastaldello, Masina, Taider, Diawara (90 Pulgar), Brienza (65 Brighi), Rizzo (74 Mbaye), Destro, Mounier

NAPOLI: Reina, Hysaj (63 Maggio), Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Allan (76 Lopez), Jorginho, Hamsik, Callejon (65 Mertens), Higuain, Insigne

Atalanta je nadigrala Palermo 3:0. Mato Jajalo je igrao do 65. minute kada je zaradio žuti karton te je zamijenjen. Chievo je u samoj završnici osigurao pobjedu nad Frosinoneom, dok je Empoli minimalnim rezultatom slavio u gostima kod Empolia.

Vrsaljkov Sassuolo slavio je u gostima kod Sampdorie 3:1, a hrvatski je nogometaš odigrao svih 90 minuta.

Milan je odigrao još jednu slabu partiju, ovaj puta u gostima kod Carpia. Završilo je bez pogodaka 0:0.

Utakmice 15. kola: Bologna - Napoli 3:2 (Destro 14, 60, Rossettini 21/ Higuain 87, 90), Atalanta - Palermo 3:0 (Denis 18, Cherubin 25, De Roon 79),  Fiorentina - Udinese 3:0 (Kalinić 26, Iličić 62-11m, Rodriguez 86), Frosinone - Chievo 0:2 (Paloschi 90-11m, Meggiorini 90), Verona - Empoli 0:1 (Costa 61), Sampdoria - Sassuolo 1:3 (Zukanović 90/ Acerbi 8, Floccari 27, Pellegrini 39), Carpi - Milan 0:0