Serie A: Atalanta bolja od Torina, učitelj Gasperini nadmudrio učenika Jurića, Pašalić strijelac

Nedjelja, 26. svibnja 2024. 20:07 Napisao/la  SC
Ivan Jurić i Gian Piero Gasperini

Nogometaši Atalante pobijedili su Torino u posljednjoj utakmici ove sezone, iako u rezultatskom smislu ovaj dvoboj nije imao nikakve težine, daleko od toga da je bio nevažan.

Na klupi Atalante sjedi Gian Piero Gasperini, svoju posljednju utakmicu na klupi Torina odradio je pak Ivan Jurić.

Ivan Jurić učenik je od Gasperinija, nemalo puta i sam hrvatski stručnjak to je naglasio.

No, ona o učeniku koji je nadmašio učitelja ovoga se puta nije ostvarila.

Među strijelce se upisao i Mario Pašalić, koji je odigrao svih 90 minuta za Atalantu.

Pašalić je ove sezone u Serie A postigao šest pogodaka i upisao još šest asistencija.

Iz lige ispadaju Frosinone, Sassuolo i Salernitana, nogometaši Frosinonea mogu se smatrati tragičarima, u posljednjem kolu na domaćem terenu poraženi su od Udinesea, što su iskoristili nogometaši Empolija koji su status zadržali domaćom pobjedom nad Romom (2:1).

Najvažniji pogodak sezone za Empoli postigao je Senegalac M'Baye Niang u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Rezultati: Atalanta - Torino 3:0 (Scamacca 26, Lookman 43, Pašalić 71), Napoli - Lecce 0:0, Empoli - Roma 2:1 Cancellieri 13, Niang 90+3/Aouar 45+1), Frosinone - Udinese 0:1 (Davis 76), Lazio - Sassuolo 1:1 (Zaccagni 60/Viti 66), Verona - Inter 2:2 (Noslin 16, Suslov 37/Arnautović 10, 45+1)