Serie A: Juventus jedva pobijedio s igračem više, Nikola Kalinić strijelac

Nedjelja, 10. siječnja 2021. 14:33 Napisao/la  SC

Četiri minute prije kraja utakmice Gianluca Mancini donio je Rimljanima remi u dvoboju s Interom, Conteova momčad u 2021. godini osvojila je samo četiri boda

Milan Škrinjar pogađa mrežu Rome za 1:1

Juventus je pobijedio Sassuolo rezultatski uvjerljivije nego što je izgledalo na terenu.

Sassuolo je u prvom dijelu ostavio bolji dojam, ali je ostao bez igrača.

Obiang je dobio crveni karton u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog djela, Juventus je drugo poluvrijeme igrao s igračem više.

Kada je Danilo atraktivnim pogotkom doveo Juventus u vodstvo, činilo se da će aktualni prvak rutinski odraditi novu pobjedu.

Međutim, Sassuolo je s igračem manje izjednačio i do same završnice održavao neizvjesnost, nije Juventus izgledao kao sigurni pobjednik sve dok Ronaldo u sudačkoj nadoknadi nije postigao 15. pogodak ove sezone.

U derbiju 17. kola Serie A Roma i Inter odigrali su 2:2 na Olimpicu.

Rimljani su bolje otvorili utakmicu, u 17. minuti Lorenzo Pellegrini svladao je Handanoviča.

Na početku drugog dijela Conteova momčad se trgnula i zaigrala znatno bolje.

U 56. minuti Marcelo Brozović, koji je odigrao svih 90 minuta za gostujuću momčad, savršeno je izveo korner, Škrinjar je bio najviši u skoku i Lopez je bio nemoćan.

Samo sedam minuta kasnije momčad iz Milana je povela.

Brozović je i kod ovog pogotka odigrao značajnu ulogu, lijepo je ušao u prazan prostor i progirao Hakimija koji prekrasnim pogotkom, šestim ove sezone pogađa za 1:2.

No, gosti tada kao da su malo zastali, domaća momčad dobila je malo više prostora za igru i uspjela je to iskoristiti.

U 85. minuti Handanović je prvo obranio jedan lijep udarac Mancinija, koji je samo nekoliko trenutaka kasnije ipak zatresao mrežu.

Villar del Fraile je ubacio loptu nakon brzo izvedenog kornera, a Mancini je loptu lijepim udarcem glavom pospremio u mrežu pored nemoćnog Handanovića.

Nogometaši Intera prošlo su kolo mogli zasjesti na vrh Serie A, ali uslijedio je poraz od Sampdorije.

Bodom iz Rima ostali su na drugom mjestu, ali se Milan iznova malo odvojio na vrhu.

Verona Ivana Jurića na domaćem je terenu svladala Crotone, a Nikola Kalinić postigao je svoj prvi pogodak za Veronu.

Lazio je slavio na gostovanju kod Parme, kojoj niti smjena trenera nije spriječila peti uzastopni poraz.

Parma je u velikoj krizi i trenutačno je na predzadnjem mjestu.

Najviše razloga za žaljenje imat će nogometaši Udinesea, koji su na domaćem terenu poraženi od Napolija.

Suparniku Rijeke u Europskoj ligi pobjedu je donio Bakayoko u devedesetoj minuti, prije toga su domaći nogometaši imali nekoliko izglednih prigoda, ali ih nisu uspjeli realizirati.

Rezultati 17. kola: Roma - Inter 2:2 (Pelegrini 17, Mancini 86/Škrinjar 56, Hakimi 63), Udinese - Napoli 1:2 (Lasagna 27/Insigne 15-11 m, Bakayoko 90), Parma - Lazio 0:2 (Alberto 55, Caicedo 67), Verona - Crotone 2:1 (Kalinić 16, Dimarco 25/Mesias 55), Fiorentina - Cagliari (Vlahović 72), Juventus - Sassuolo 2:1 (Danilo 51, Ramsey 82, Ronaldo 90+2/Defrel 59)

Poredak: Milan 40, Inter 37, Roma 34, Juventus 33 (16),  Atalanta 31 (16), Napoli 31 (16), Sassuolo 29 (16)...