TALIJANSKO PRVENSTVO

Hamšik spasio Napoli, Palermo postao drugoligaš

Nedjelja, 12. svibnja 2013. 14:34 Napisao/la  SC

Rezultati 37. kola: Genoa - Inter 0:0, Fiorentina - Palermo 1:0,  Lazio - Sampdoria 2:0, Napoli - Siena 2:1

SERIE A - 37. kolo

FIORENTINA - PALERMO 1:0

Stadion Artemio Franchi. Gledatelja: 19.576

Sudac: Antonio Damato (Barletta)

Strijelac: 1:0 Toni (41)

Žuti kartoni: Savić (Fiorentina), Garcia, Faurlin, Kurtič, Viola (Palermo)

FIORENTINA: Viviano, Rodríguez, Pasqual, Roncaglia, Savić (75 Hegazi), Pizarro, Fernández, Borja Valero (83 Romulo), Cuadrado, Toni (72 Migliaccio), Jovetić

PALERMO: Sorrentino, Morganella, Von Bergen, Muñoz, García, Donati, Arévalo (58 Viola), Faurlin (79 Sanseverino), Kurtič, Hernández (63 Miccoli), Dybala

Nogometaši Fiorentine pobijedili su kod kuće minimalno Palermo čime je momčad sa Sicilije kolo prije kraja ispala iz elitnog razreda talijanskog nogometa. Viole su pak pobjedom došle na bod od trećeplasiranog Milana koji svoj susret 37. kola odrađuje večeras (Roma).

Momčadi iz Firenze nova je tri boda na kišom natopljenom terenu osigurao iskusni Luca Toni, koji je četiri minute prije odlaska na odmor odlično reagirao na asistenciju Cuadrada i Fiorentinu ostavio u borbi za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

U preostala dva dvoboja ranog nedjeljnog programa Genoa i Torino su osvojili bod te tako i matematički osigurali prvoligaški status. Genoa je kod kuće odigrala remi bez golova sa blijedim Interom, dok je Torino u gostima kod Chieva odigrao 1:1. Domaćin je poveo preko Théréaua u 10. minuti, da bi gostima bod osigurao talijanski reprezentativac Cerci golom s "kreča" devet minuta kasnije.

U druge tri utakmice popodnevnog nedjeljnog programa domaće pobjede ostvarili su Lazio, Udinese i Napoli. Siena je povela golom Grilla u 36. minuti, da bi pobjedu domaćinu osigurali najbolji strijelac lige Cavani svojim 28. golom sezone i Hamšik u drugoj minuti sudačke nadoknade. Na sjeveru Italije briljirao je i drugi topnik Di Natale, koji je Udineseu donio preokret protiv Atalante.

Rezultati 37. kola: Genoa - Inter 0:0, Fiorentina - Palermo 1:0 (Toni 41), Chievo - Torino 1:1 (Théréau 10/Cerci 19-11m),  Lazio - Sampdoria 2:0 (Floccari 10, Candreva 90-11m), Udinese - Atalanta 2:1 (Di Natale 43, 52/ Luca 10), Napoli - Siena 2:1 (Cavani 73, Hamšik 90/Grillo 36)