Nedjelja bez iznenađenja: Milan, Juventus i Udinese slavili

Nedjelja, 08. siječnja 2012. 22:29 Napisao  Marko Babić

Jedan, ali vrijedan, bio je pogodak Matrija u 27. minuti kojim je Juventus na gostovanju kod Leccea uzeo tri boda. Milan svladao Atalantu, a Udinese Ceseu

Bila je to nedjelja bez iznenađenja u talijanskom nogometnom prvenstvu, vodeći dvojac Milan i Juventus upisali su pobjede, a uspješan je bio i Udinese koji drži korak.

Milan je na gostovanju svladao Atalantu pogocima Zlatana Ibrahimovića u 22. minuti iz najstrože kazne, dok je tri boda potvrdio Boateng u 82. minuti. Jedan, ali vrijedan, bio je pogodak Matrija u 27. minuti kojim je Juventus na gostovanju kod Leccea uzeo tri boda. Matri je u igru ušao samo četiri minute ranije zamijenivši Quagliarellu.

Nešto uvjerljiviji bio je Udinese koji je svladao Cesenu 4:1, a dva pogotka postigao je Di Natale koji s 12 pogodaka, uz Ibrahimovića i Denisa (Atalanta), drži vrh ljestvice strijelaca. Inače, Natale je u posljednjih 27 utakmica postigao 27 pogodaka.

Rezultati 17. kola: Udinese - Cesena 4:1, Roma - Chievo 2:0, Atalanta -  Milan 0:2, Bologna - Catania 2:0, Cagliari    - Genoa 3:0, Lecce - Juventus 0:1, Novara - Fiorentina 0:3, Palermo - Napoli 1:3.

Poredak: Milan 37, Juventus 37, Udinese 35, Lazio 30, Inter 29, Roma 27, Napoli 24...