TALIJANSKO PRVENSTVO

Inter teško stradao u Firenzi, Napoli kiksao

Nedjelja, 17. veljače 2013. 17:13 Napisao/la  SC

Rezultati 25. kola: Torino - Atalanta 2:1 (Cerci 43, Birsa 87/Denis 75-11m), Catania - Bologna 1:0 (Almiron 42), Pescara - Cagliari 0:2 (Sau 53, 61), Napoli - Sampdoria 0:0, Genoa - Udinese 1:0 (Kucka 33),  Fiorentina - Inter 4:1 (Ljajić 13, 65, Jovetić 33, 55/Cassano 87)

SERIE A - 25. kolo

FIORENTINA - INTER 4:1

Stadion Artemio Franchi. Gledatelja: 23.000

Sudac: Nicola Rizzoli (Modena)

Strijelci: 1:0 Ljajić (13), 2:0 Jovetić (33), 3:0 Jovetić (55), 4:0 Ljajić (65), 4:1 Cassano (87)

Žuti kartoni: Pasqual, Savić, Pizarro (Fiorentina), Ranocchia, Juan, Guarín, Pereira (Inter)

FIORENTINA: Viviano, Rodríguez, Pasqual, Tomović, Savić, Pizarro (69 Sissoko), Aquilani, Borja Valero, Cuadrado, Jovetić (73 El Hamdaoui), Ljajić

INTER: Handanovič, Zanetti, Nagatomo, Ranocchia, Juan, Cambiasso, Kuzmanović, Guarín (58 Pereira), Kovačić (46 Alvarez), Palacio (76 Schelotto), Cassano

U predposljednjem dvoboju 25. kola Inter je teško stradao u Firenzi. Viole su na krilima balkanske veze Jovetić - Ljajić upisale jednu od tri najveće pobjede sezone. Svaki je zabio po dva gola, a poraz Intera samo je kozmetički uljepšao prekrasan gol Cassana u samome smiraju utakmice.

Mateo Kovačić uklopio se u blijedo izdanje nerrazzura, pa ga je gostujući trener Andrea Stramaccioni u poluvremenu ostavio na klupi, zamjenivši ga Alvarezom.

NAPOLI - SAMPDORIA 0:0

Stadion Sao Paolo. Gledatelja: 40.000

Sudac: Doveri (Bergamo)

Žuti kartoni: Campagnaro, Inler (Napoli), Gastaldello

NAPOLI: De Sanctis, Mesto, Cannavaro, Campagnaro, Britos (61 Pandev), Behrami, İnler (77 Džemaili), Hamšík, Armero (61 Zuniga), Cavani, Insigne

SAMPDORIA: Romero, De Silvestri (90 Mustafi), Gastaldello, Rossini, Costa, Poli, Krstičić, Obiang, Estigarribia, Sansone (66 Eder), Icardi (80 Lopez)

Nogometaši Napolija propustili su priliku približiti se vodećem Juventusu na samo dva boda zaostatka. U okviru 25. kola talijanskog prvenstva na lijepo ispunjenom Sao Paolu odigrali su "mršavih" 0:0 s davljenikom Sampdorijom. Domaćin je imao više od igre, ali terensku dominaciju nisu uspjeli materijalizirati, napravivši veliki kiks u borbi za prvaka. Momčad iz Genoe je pak vrijednim bodom napravila veliki korak prema sačuvanju prvoligaškog statusa.

Sve dalje od ostanka u Serie A su zato nogometaši Pescare koji su kod kuće poraženi od Cagliarija (0:2). Dvostruki strijelac za momčad sa Sardinije bio je Sau. Ante Vukušić odigrao je posljednjih 15 minuta za domaćina.

Torino je s 2:1 pobijedio Atalantu. Za Torino su zabili Alessi Cerci i Valter Birsa, dok je jedini gol za Atalantu postigao Jan-Francois Gillet iz jedanaesterca koji je izborio Marko Livaja. Hrvatski nogometaš odigrao je cijelo drugo poluvrijeme.

Rezultati 25. kola: Torino - Atalanta 2:1 (Cerci 43, Birsa 87/Denis 75-11m), Catania - Bologna 1:0 (Almiron 42), Pescara - Cagliari 0:2 (Sau 53, 61), Napoli - Sampdoria 0:0, Genoa - Udinese 1:0 (Kucka 33), Fiorentina - Inter 4:1 (Ljajić 13, 65, Jovetić 33, 55/Cassano 87)