TALIJANSKO PRVENSTVO

Mateo Kovačić debitirao u porazu Intera

Nedjelja, 03. veljače 2013. 17:01 Napisao/la  SC

Kovačić je u porazu kod Siene odigrao drugo poluvrijeme. Ante Vukušić odigrao 70 minuta u posrtaju Pescare

SERIE A - 23. kolo

SIENA - INTER 3:1

Stadion Artemio Franchi. Gledatelja: 10.000

Suci: Daniele Doveri (Rim)

Strijelci: 1:0 Emeghara (21), 1:1 Cassano (22), 2:1 Sestu (25), 3:1 Rosina (53-11m)

Žuti kartoni: Paci, Belmonte (Siena), Guarin (Inter)

Crveni karton: Chivu (Inter - 55)

SIENA: Pegolo, Belmonte, Paci, Felipe, Angelo, Vergassola, Della Rocca, Rubin, Rosina (69 Valiani), Sestu (78 Bolzoni), Emeghara (82 Bogdani)

INTER: Handanovič, Ranocchia, Chivu, Juan Jesus, Schelotto (46 Kovačić), Kuzmanović, Zanetti, Nagatomo, Guarin (85 Gargano), Cassano (73 Rocchi), Palacio

Najveće iznenađenje nedjeljnog programa 23. kola Serie napravila je Siena pobjedom nad Interom u redovima kojega je prve minute upisao Mateo Kovačić. Mladi hrvatski reprezentativac debitirao je u dresu nerazzura samo nekoliko dana nakon što je za 13 (plus 2) milijuna eura prešao iz Dinama. Kovačić je u igru ušao u nastavku susreta, a samo osam minita kasnije Rosina je iz najstrože kazne postavio konačnih 3:1 za domaćina.

Sve bitno na utakmici dogodilo se u razmaku od samo četiri minute. Domaćin je poveo u 21. minuti nakon što je Rubin fino pronašao Emegharu kojemu nije bilo teško zatresti praznu mrežu gostiju. Samo minutu kasnije Inter je smanjio. Kuzmanović je asistirao Cassanu, koji je svladao domaćeg vratara Pegola. Slavlje nerazzura bilo je kratkoga vijeka. Tri minute kasnije Sestu je povisio na 2:1 nakon nove asistencije Rubina.

Na 3:1 povisio je Rosina koji je u osmoj minuti nastavka sigurno realizirao najstrožu kaznu nakon što je Chivu u kaznenom prostoru srušio Emegharu. Rumunj je za prekršaj zaradio crveni karton, onemogućivši svoju momčad da do kraja utakmice proba stići do preokreta.

U najzanimljivijem nedjeljnom dvoboju Genoa je kod kuće pobijedila Lazio rezultatom 3:2. Gosti iz Rima nadoknadili su 2:0 vodstvo domaćina i potom u jeku svojih napada u četvrtoj minuti sudačke nadoknade dobili gol. Strijelac je bio Rigoni. Ante Vukušić odigrao je 70 minuta u domaćm porazu od Bologne (2:3).

Rezultati 23. kola: Siena - Inter 3:1 (Emeghara 21, Sestu 25, Rosina 53-11m/Cassano 22), Fiorentina - Parma 2:0 (Toni 28, Jovetić 50), Genoa - Lazio 3:2 (Borriello 17, Bertolacci 22, Rigoni 90/Floccari 59, Mauri 82), Palermo - Atalanta 1:2 (Nelson 83/Carmona 54, Denis 72), Pescara - Bologna 2:3 (Weiss 30-11m, D'Agostino 54-11m/Diamanti 34-11m, Gilardino 50, Kone 60)