TALIJANSKO PRVENSTVO

Juventus na bod do naslova, novi poraz Intera

Nedjelja, 28. travnja 2013. 17:08 Napisao/la  SC

Rezultati 34. kolai: Torino - Juventus 0:2, Sampdoria - Fiorentina 0:3, Palermo - Inter 1:0

SERIE A - 34. kolo

TORINO - JUVENTUS 0:2

Stadion Olimpico. Gledatelja: 16.367

Sudac: Mauro Bergonzi (Genoa)

Strijelci: 0:1 Vidal (86), 0:2 Marchisio (90)

Žuti kartoni: Masiello, Meggiorini Glik (Torino), Lichtsteiner (Juventus)

Crveni karton: Glik (90-drugi žuti),

TORINO: Gillet, Ogbonna, Glik, Masiello, D`Ambrosio (75 Di Cesare), Basha, Santana (83 Birsa), Cerci, Gazzi, Bianchi, Meggiorini (67 Jonathas)

JUVENTUS: Buffon, Bonucci, Chiellini, Barzagli, Pogba, Vidal, Pirlo, Asamoah (90 Peluso), Lichtsteiner (74 Caceres), Vučinić (74 Quagliarella), Marchisio

Nogometaši Juventusa pobijedili su Torino u gradskom derbiju 34. kola Serie A i praktički osvojili 29. naslov talijanskog prvaka. Staroj dami sada treba samo jedan bod da i matematički osigura titulu. To će moći napraviti već u sljedećem kolu kada na svojem stadionu dočekuju Palermo. Juventus je do tri velika boda stigao u samoj završnici susreta na Olimpicu. Prvo je Vidal u 86. načeo domaćina, da bi sve dvojbe otklonio Marchisio u drugoj minuti sudačke nadoknade za osmu pobjedu u posljednjih 11. međusobnih dvoboja. Zanimljivo, Torino niti u osmoj utakmici zaredom nije uspio zatresti mrežu gradskog rivala.

Inter je nastavio s blijedim izdanjima, upisavši na Siciliji četvrti poraz u posljednjih pet kola. Davljeniku je tri izuzetno važna boda osigurao Slovenac Iličić golom u 10. minuti. Palermo je zadnjih 25 minuta igralo bez trenera nakon što je domaći strateg Sannino morao na tribine zbog prigovaranja sucu. U dresu Intera svih 90 minuta odigrao je Mateo Kovačić, koji je bio najzapaženiji u inače slabom veznom redu momčadi iz Milana.

Najuvjerljiviju pobjedu nedjeljnog programa ostvarila je Roma koja je na Olimpicu zabila poker Sieni. Junak je bio naturalizirani Talijan Osvaldo s hat-trickom. Uvjerljiva je bila i Fiorentina, koja je nakon 3:0 pobjede u gostima kod Sampdorije barem privremeno skočila na mjesto (treće) koje vodi u Ligu prvaka. Treneru Viola Vicenzu Montelli 40. ligašku osigurali su Cuadrado, Ljajić i Aquilani.

Rezultati: Torino - Juventus 0:2 (Vidal 86, Marchisio 90), Sampdoria - Fiorentina 0:3 (Cuadrado 36, Ljajić 21, Aquilani 73), Chievo - Genoa 0:1 (Borriello 73), Palermo - Inter 1:0 (Iličić 10), Parma - Lazio 0:0, Roma - Siena 4:0 (Osvaldo 14, 41, 67, Lamela 16)