TALIJANSKO PRVENSTVO

Napoli poražen, Juventus bježi 9 bodova

Nedjelja, 10. ožujka 2013. 17:06 Napisao/la  SC

Rezultati 28. kola: Juventus - Catania 1:0, Chievo - Napoli 2:0, Palermo - Siena 1:2, Parma - Torino 1:1

SERIE A - 28. kolo

CHIEVO - NAPOLI 2:0

Stadion Marc'Antonio Bentegodi. Gledatelja: 10.000

Strijelci: 1:0 Dramé (12), 2:0 Théréau (43)

Žuti kartoni: Andreolli, Dainelli (Chievo)

CHIEVO: Puggioni, Cesar, Dramé (73 Jokić), Dainelli, Frey, Andreolli, Rigoni, Hetemaj, Cofie, Théréau (57 Luciano), Paloschi (82 Pellissier)

INTER: De Sanctis, Gamberini (46 Džemaili), Rolando, Campagnaro, Behrami, Maggio, Zúñiga, İnler (57 Armero), Hamšík, Cavani, Insigne

Nogometaši Juventusa napravili su novi veliki korak prema obrani naslova prvaka Italije. U nedjeljnim dvobojima 28. kola kod kuće su pobijedili Cataniju i nakon poraza Napolija u Veroni momčadi Waltera Mazzarija pobjegli velikih devet bodova.

Stara dama je u Torinu pobjedu "iščupala" u sudačkoj nadoknadi. Junak je bio Giaccherini koji je u prvoj minuti sudačkog dodatka vremena napokon pronašao put do mreže.

Prvi pratitelj Napoli u Veroni je ponovo pokazao kako nije spreman za scudetto. Domaćin je slavio golovima Draméa i Théréaua. Gosti su promašili i najstrožu kaznu. Točnije učinio je to Cavani koji je u 58. minuti srušen od strane Dainellija. Najbolji strijelac lige sam se prihvatio izvođenja jedanaesterca, ali je Puggioni izašao kao pobjednik. Tri minute prije kraja Cavani je opet opasno zaprijetio, ali je domaći vratar bio nesavladiv.

Atalanta je golovima Denisa u Bergamu svladala Pescaru. Livaja je za domaćina odigrao 71. minutu, dok je Vukušić odradio svih 90 minuta u novom posrtaju Pescare.

Rezultati 28. kola: Atalanta - Pescara 2:1 (Denis 34-11m, 67/D'Agostino 24), Juventus - Catania 1:0 (Giaccherini 90), Chievo - Napoli 2:0 (Dramé 12, Théréau 43), Cagliari - Sampdoria 3:1 (Ibarbo 18, 53, 72/Lopez -11m), Palermo - Siena 1:2 (Anselmo 44/Emeghar 51, Rosina 72-11m), Parma - Torino 1:1 (Amauri 77, 84, 90, Sansone/Santana 56)