Kup: Inter ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Milana, Marcelo Brozović asistirao

Utorak, 19. travnja 2022. 21:22 Napisao/la  SC

U  atmosferi dostojnoj utakmice dvije najbolje talijanske momčadi, Inter se pokazao kao puno učinkovitija momčad

Marcelo Brozović slavi pogodak

Inter se plasirao u finale kupa uvjerljivom pobjedom (3:0) u uzvratnoj utakmicu polufinala protiv Milana, prva utakmica završila je bez golova.

U spektakularnoj atmosferi dostojnoj utakmice dvije najbolje talijanske momčadi, Inter se pokazao kao puno učinkovitija momčad.

Već u 4. minuti Inter je poveo atraktivnim volejom Lautara Martineza, dominirao je Inter na početku utakmice.

Nakon dvadesetak minuta Milan je podignuo ritam i počeo pritiskati, Leao (27) iz blizine i Saelemaekers (30) s ruba kaznenog prostora natjerali su Handanoviča na dvije zahtjevne reakcije.

Previše je Milan počeo riskirati, previše se prostora otvorilo da Inter ne bi kaznio takvu igru, u 40. minuti Lautaro Martinez pobjegao je središnjim braničima, istrčao ispred Maignana i elegantno prebacio vratara Milana - 2:0.

U nastavku utakmice Inter je mirno čuvao prednost i čekao pogrešku Milana, koji nije uspio stvoriti izglednu priliku, Bennacerov pogodak poništen je zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a.

U 82. minuti Marcelo Brozović pokazao je zašto je nezamjenjiv u momčadi aktualnog prvaka, pobjegao je Diazu, okomito ušao iza leđa braniča i slijeva idealno odigrao strijelcu Gosensu - 3:0.

Brozović je bio ponajbolji igrač Intera, Ivan Perišić također je odigrao utakmicu na visokoj razini.

Ante Rebić ostao je sjediti na klupi Milana.

U srijedu igraju Juventus i Fiorentina, utakmica u Firenzi završila je pobjedom Juventusa (1:0).

INTER: Handanovič, Skriniar, De Vrij, Bastoni (79 D'Ambrosio), Darmian, Barella, Brozović, Calhanoglu (73 Vidal), Perišić (79 Gosens), Correa (70 Sanchez), Lautaro Martinez (70 Džeko)

MILAN: Maignan, Calabria (73 Gabbia), Kalulu, Tomori, Theo Hernandez, Bennacer (73 Krunić), Tonali (46 Diaz), Saelemaekers (46 Messias), Kessié, Leao (86 Lazetić), Giroud

Uzvratna polufinalna utakmica kupa: Inter - Milan 3:0 (Lautaro Martinez 4, 40, Gosens 82)