Serie A: Igor Tudor startao remijem protiv fenjeraša, Fiorentina pobijedila Napoli

Nedjelja, 29. travnja 2018. 17:09 Napisao/la  SC

Simeone je ostvario hat-trick protiv Napolija, koji je teško stadao u utakmici protiv Fiorentine. Juventus ima 4 boda prednosti, Milan je slavio na gostovanju u Bologni

Igor Tudor (Udinese)

Giovanni Simeone izvjesno je odlučio prvaka!

Simeone je ostvario hat-trick protiv Napolija, koji je teško stadao u utakmici protiv Fiorentine.

Juventus nakon pobjede u dramatičnoj završnici protiv Intera sada ima 4 boda prednosti tri kola prije kraja.

Milan Badelj predvodio je s trakom na ruci svoju momčad u pobjedi protiv Napolija, Marko Rog i Hrvoje Milić nisu igrali za Napoli.

Igor Tudor startao je na klupi Udinesea remijem i prekinuo niz od čak 11 poraza talijanskog prvoligaša.

Udinese je u gostima odigrao 3:3 sa Beneventom.

Tudor je odlučio u debiju od prve minute priliku dati mladom Andriji Baliću.

Čini se kako je ta odluka bila pun pogodak jer je bivši igrač Hajduka već u 13. minuti upisao asistenciju za vodstvo.

Balić je majstorski ubacio iskosa iz slobodnjaka, s udaljenosti od preko 30 metara, i milimetarski precizno pogodio Widmera koji glavom dovodi u vodstvo svoju momčad.

Međutim, vodstvo gostiju nije dugo trajalo jer je već u 23. pogodio Viola za 1:1 s kojima se i otišlo na odmor.

U 57. minuti domaći su ostali sa igračem manje nakon isključenja Cataldija koji je zaradio drugi žuti karton.

U 74. minuti Pezzella je igrao rukom, te je Benevento poveo sa bijele točke.

Siguran izvođač bio je Coda - 2:1.

No, slavlje domaćih bilo je kratkog vijeka jer je Udinese preokrenuo rezultat u svoju korist u dvije minute zahvaljujući dvama pogocima Kevina Lasagnea u 78. i 79. minuti.

Lasagna je iz igre izašao u 82. minuti, a zamijenio ga je Perica.

No, Udinese ipak nije uspio osvojiti sva tri boda jer je u 90. minuti nakon ubačaja iz kuta konačnih 3:3 pogodio Sagna.

Igor Tudor postao je trener Udinesea prošlog utorka.

Splitski nogometaš tek je treći hrvatski stručnjak na klupi jednog talijanskog prvoligaša.

Tomislav Ivić je još davne 1985/ 1986. vodio Avellino, a zadnjih godina u Italiji je radio Ivan Jurić koji je bio trener Genove.

Tudor je potpisao jednogodišnji ugovor.

Hrvatski stručnjak teško da može napraviti gori posao od smijenjenog Massima Odda pod čijim je vodstvom Udinese izgubio čak 11 utakmica zaredom i nalazi se u krugu momčadi koje strijepe u borbi za ostanak.

Tudorova misija je spašavanje prvoligaškog statusa, a zatim iduće sezone stabilizirati momčad u sredini ljestvice.

Inače, Tudor je zadnji posao odradio u Galatasarayju, gdje je smijenjen u prosincu prošle godine.

Bivši stoper Juventusa neće imati problema s prilagodbom na talijanski nogomet.

Nogometaši Milana slavili su u Bologni 1:2.

Pogotke za rossonere postigli su Calhanoglu i Bonaventura.

Nikola Kalinić ušao je u 80. minuti kao zamjena za Cutronea.

Strinićeva Sampdoria pobijedila je 4:1 Cagliari, ali je hrvatski igrač utakmicu pratio s klupe.

Petković je igrao cijeli susret za Veronu koju je porazio SPAL 1:3, ali bez Šimića koji je sjedio na klupi.

Utakmice 35. kola:  Fiorentina - Napoli 3:0 (Simeone 34, 62, 90+4),   Crotone - Sassuolo 4:1 (Trotta 3, 31, Simy 16, 89/ Berardi 45+2-11m), Atalanta - Genoa 3:1 (Barrow 16, Cristante 22, Iličić 74/ Veloso 81),Benevento - Udinese 3:3 (Viola 23, Coda 76, Sagna 90/ Widmer 13, Lasagna 78, 79), Bologna - MIlan 1:2 (De Maio 74/ Calhanoglu 34, Bonavnetura 45+1), Sampdoria - Cagliari 4:1 (Praet 7, Quagliarella 26, Kownacki 45+4, Ramirez 87/ Pavoletti 49), Verona - SPAL 1:3 (Valoti 13/ Fares 45+5-ag, Felipe 72, Kurtic 90+3)

Poredak: Juventus 88, Napoli 84, Roma 70...