Serie A: Milan i Inter odigrali gradski derbi bez pobjednika

Nedjelja, 07. studenog 2021. 22:42 Napisao/la  SC

Marcelo Brozović standardno pouzdan, Ivan Perišić bio jedan od najboljih igrača Intera, Ante Rebić zaigrao nakon duže stanke zbog ozljede

Brozović i Ibrahimović

Derby della Madonnina završio je bez pobjednika.

Milan i Inter podijelili su bodove (1:1) u utakmici tijekom koje je Inter ostavio bolji dojam, stvorio je Inter više prilika, nije iskoristio kazneni udarac, ali na kraju mora biti zadovoljan da nije kažnjen.

U prvom dijelu Milan nije stvorio ni jednu priliku, izjednačio je autogolom De Vrija koji je izgubio orijentaciju u zračnom duelu s Tomorijem.

U 11. minuti Calhanoglu je realizirao kazneni udarac, koji je iznudio Kessie.

U 27. minuti Tatarusanu je obranio Martinezov kazneni udarac, Calhanoglu je prepustio Argentincu izvođenje penala koji je zaradio Darmian.

Pred kraj poluvremena Inter nije realizirao dvije velike prilike.

Barella je uputio loptu koju je s gol-crte izbacio Toure, Martinez je promašio vrata s 12 metara nakon Džekine asistencije.

U drugom dijelu Inter je nastavio dominirati, Milan se jače i organiziranije branio, dvojica udarnih napadača (Džeko, Lautaro) nisu se sastali s loptom.

Iako je intezitet u statičnim duelima cijelu utakmicu bio vrlo visok, nije u drugom dijelu bilo ni ritma, ni izglednih prilika kao u prvom dijelu.

Calhanoglu iz voleja nije pogodio iskosa zdesna nakon sjajnog Perišićeva ubačaja, Vidalov udarac blokirao je Kalulu.

Od 59. minute na terenu su igrala trojica hrvatskih nogometaša, Ante Rebić zaigrao je za Milan prvi put nakon duže stanke zbog ozljede.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su cijelu utakmicu za Inter, Brozović je bio standardno pouzdan, Perišić je na lijevom boku bio jedan od najboljih igrača Intera.

Zlatan Ibrahimović bio je nevidljiv, ipak se igralo prebrzo za jednog 40-godišnjaka.

U 82. minuti Ibrahimović je iz slobodnog udarca pokazao da još ima snage u njegovim nogama, Handanovič je zabilježio jedinu obranu drugom dijelu.

Milan je neočekivano preuzeo inicijativu tek zadnjih desetak minuta, Inter je neobjašnjivo odustao od prepoznatljive igre, što je Milan umalo kaznio.

U 90. minuti Saelemaekers je udarcem s 23 metra pogodio vratnicu, Kessie je odbijenu loptu poslao preko vratiju.

MILAN: Tatarusanu, Toure (46 Kalulu), Tomori, Kjaer, Calabria, Kessie, Tonali (72 Bennacer), Krunić (84 Bakayoko), Leao (59 Rebić), Diaz (59 Saelemaekers), Ibrahimović

INTER: Handanovič, Bastoni, De Vrij, Skriniar, Perišić, Calhanoglu, Brozović, Darmian (76 Dumfries), Barella (69 Vidal), Martinez(84 Sanchez), Džeko (75 Correa)

Utakmice 12. kola: Venezia – Roma 3:2 (Caldara 3, Aramu 65, Okereke 74/Shomurodov 43, Abraham 45+2), Sampdoria - Bologna 1:2 (Thorsby 77/Svanberg 47, Arnautovic 78), Udinese - Sassuolo 3:2 (Deulofeu 8, Frattesi 39-ag, Beto 51/Berardi 15, Frattesi 28), Lazio - Salernitana 3:0 (Immobile 31, Pedro 36, Alberto 69), Napoli - Verona 1:1 (Di Lorezno 18/Simeone 13), Milan - Inter 1:1 (De Vrij 17-ag/Calhanoglu 11-11m)

Poredak: Napoli 32, Milan 32, Inter 25, Atalanta 22, Lazio 21, Roma 19,...