TALIJANSKO PRVENSTVO

Sampdoria s igračem manje pobijedila Juventus

Nedjelja, 06. siječnja 2013. 17:12 Napisao/la  SC

Rezultati 19. kola:  Milan - Siena 2:1, Juventus - Sampdoria. Igor Budan strijelac za Palermo

SERIE A - 19. KOLO

JUVENTUS - SAMPDORIA 1:2

Stadion Juventusa. Gledatelja: 35.000

Sudac: Valeri (Roma)

Strijelac: 1:0 Giovinco (24-11m), 1:1 Icardi (54), 1:2 Icardi (69)

Žuti kartoni: Bonucci, Pogba, Peluso (Juventus), Romero, Berardi, Poli, Krstičić (Sampdoria)

Crveni karton: Berardi (32-Sampdoria)

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, De Ceglie (62 Vučinić), Peluso, Pirlo, Padoin, Marchisio, Pogba (71 Giaccherini), Matri (62 Quagliarella), Giovinco

SAMPDORIA: Romero, Gastaldello, Berardi, Costa, Palombo, Poli, Krstičić (76 Tissone), Obiang, Estigarribia (46 De Silvestri), Eder (76 Munari), Icardi

U kolu iznenađenja najveće je napravila Sampdoria koja je u Torinu Juventusu nanijela treći poraz sezone. Davljenik iz Genove do važnih je bodova stigao iako je čak 60 minuta igrao s igračem manje nakon što je Berardi u 32. minuti dobio drugi žuti karton. U tim trenucima Stara dama je vodila golom Giovinca iz najstrože kazne i ništa nije sugeriralo poraz lidera.

No, s time se nije složio Icardi koji je dvama golovima u razmaku od 15 minuta gostima donio važne bodove, zadržavši pritom i zanimljivost u borbi za naslov budući da su u nedjelju poraze doživjeli i Inter, te Fiorentina, koja je kod kuće poražena od Pescare za koju nije nastupio Ante Vukušić.

Među strijelce se upisao zato Igor Budan, koji je postigao jedini gol za Palermo u 2:1 porazu kod Parme. Riječki je napadač u igru ušao u 83. minuti i dvije minute kasnije zatresao mrežu na asistenciju Morganelle. Njegovo i slavlje Palerma pokvario je Amauri, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade donio slavlje domaćinu.

MILAN - SIENA 2:1

Stadion San Siro. Gledatelja: 40.000

Sudac: Calvarese (Teramo)

Strijelci: 1:0 Krkić (67), 2:0 Pazzini (80-11m), 2:1 Paolucci (87)

Žuti kartoni: Ambrosini, Pazzini (Milan), Vergassola, Felipe, Angelo, Del Grosso (Siena)

MILAN: Abbiati, Abate, Acerbi, De Sciglio, Boateng, Ambrosini, Montolivo, Nocerino (56 Krkić), Constant (63 Antonini), Pazzini, El Shaarawy

SIENA: Pegolo, Del Grosso, Paci, Felipe, Neto, D'Agostino (70 Bolzoni), Rosina (58 Reginaldo), Vergassola, Valiani (80 Paolucci), Ângelo, Bogdani

Milan je do tri boda stigao u nastavku utakmice nakon što je domaći strateg Allegri u igru ubacio i trećeg napadača Krkića. Ovaj mu se odužio u 67. minuti odlično reagiravši glavom nakon ubačaja Boatenga. Na 2:0 povisio je Pazzini iz najstrože kazne nakon što ga je u kaznenom prostoru srušio Felipe. Gosti su tri minute prije kraja golom Paoluccija samo smanjili već 10. poraz sezone.

Rezultati 19. kola: Fiorentina - Pescara 0:2 (Jonathas 57, Celik 90), Parma - Palermo 2:1 (Belfodil 62, Amauri 90/Budan 85), Genoa - Bologna 2:0 (Borriello 58, Borriello 73), Milan - Siena 2:1 (Krkić 67, Pazzini 80-11m/Paolucci 87), Juventus - Sampdoria 1:2 (Giovinco 24-11m/Icardi 54, 69), Chievo - Atalanta 1:0 (Cofie 37)