Premierliga: Man. United i Liverpool odigrali bez golova, demonstracija moći bez sadržaja

Nedjelja, 24. veljače 2019. 17:16 Napisao/la  SC

U objema momčadima nije bilo raspoloženog pojedinca koji bi potezom odlučio utakmicu, jedan od razloga je svakako engleski kriterij suđenja

Robertson (Liverpool) i Lukaku (Man. United) u tipičnom duelu

Manchester United i Liverpool odigrali su bez golova derbi 27. kola pred 74,519 gledatelja na Old Traffordu.

Utakmica dviju ponajboljih engleskih momčadi nije mogla biti dosadna zbog brzine, snage i ekstremne siline inteziteta u duelima.

Ako se zanemare sirove strasti, malo je toga viđeno.

Manchester United je izgledao nešto konkretnije, Liverpool je ostavio bolji dojam u protoku lopte, međutim, u objema momčadima nije bilo raspoloženog pojedinca koji bi potezom odlučio utakmicu.

Jedan od razloga je svakako engleski kriterij suđenja, koji ne pogoduju napadačima.

U svakom bliskom kontaktu napadači obiju momčadi odmah bi završili na travnjaku.

Manchester United  bio je hendikepiran nesvakidašnjem razvojem događaja, čak trojica igrača domaće momčadi ozlijedila su se u prvom poluvremenu.

Zanimljivo je da je Lingard ušao umjesto Mate u 25. minute, da bi se ozlijedio u 41. minuti upravo kada je istrčao ispred Alissona u jedinoj izrađenoj prilici domaćina.

I Firminio je morao izaći zbog ozljede.

Nije riječ o mehaničkim ozljedama što dovoljno govori o ritmu u kojemu se igra Premierliga.

Budući da su najbolji igrači bili pod posebnom pažnjom britkih braniča, najopasniji su bili stoperi, posebice u prekidima.

U 91. minuti Smalling je zamalo zakasnio nakon što je Lukaku ubacio zdesna, Liverpool je uspio osvojiti bod prednosti ispred Manchester Cityja nakon 27. kola.

Dejan Lovren nije bio u rosteru Liverpoola zbog ozljede.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Young, Smalling, Lindelof, Shaw, Ander Herrera (21 Pereira), McTominay, Pogba, Mata (25 Lingard, 43 Sanchez), Lukaku, Rashford

LIVERPOOL: Alisson, Milner, Matip, van Dijk, Robertson, Henderson (72 Shaqiri), Fabinho, Wijnaldum, Salah (79 Origi), Firmino (31 Sturridge), Mane

Utakmice 27. kola: Man. United - Liverpool, Arsenal - Southampton 2:0 (Lacazette 6, Mikhitaryan 17)

Poredak: Liverpool 66, Man. City 65, Tottenham 60, Arsenal 53, Man. United 52, Chelsea 50 (26)