Premierliga: Bilićev West Ham poražen kod Evertona, Chelsea održava priključak s vodećima

Nedjelja, 30. listopada 2016. 16:35 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola: Everton - West Ham 2:0, Southampton - Chelsea 0:2

Nogometaši Bilićevog West Hama poraženi su u gostima kod Evertona.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše dobrog nogometa. Niti jedna momčad nije dominirala, domaći su pokušavali prevariti gostujuću obranu brzim kontrama, dok su gosti igrali na posjed lopte.

Evertonov Ross Barkley stvorio si je sam priliku u 27. minuti, oslobodio si je malo prostora i brzo pucao u lijevu stranu, no Adrian je odlično obranio. Bila je to najopasnija prilika prvog dijela. West Ham je imao nekoliko poluprilika koje je prije nego što bi se pretvorile opasnost zaustavljala domaća obrana.

Everton je već nakon pet minuta nastavka došao u vodstvo. Bolasie je centrirao, a Lukaku pogodio nebranjenu mrežu za 1:0. West Ham je pokušavao izjednačiti, no nije išlo. U 76. minuti Barkley je ispratio dobar centaršut koji je uputio Lukaku i pogodio donji lijevi kut gostujuće mreže.

Izuzev dva pogotka nije bilo velikih priggoda ni u drugom poluvremenu. Domaćin je danas bio bolja momčad.

EVERTON: Robles, Coleman, Williams, Mori, Oviedo, Gueye, Barry, Barkley (87 Lennon, Bolasie (83 Jagielka), Lukaku, Mirallas (72 Cleverley)

WEST HAM: Adrian, Reid, Kouyate, Ogbonna, Fernandes (71 Zaza), Noble, Obiang (60 Ayew), Cresswell, Lanzini (78 Feghouli), Payet, Antonio

Chelsea je zadržao priključak s vodećim pobjedom protiv Southamptona.

Utakmica 10. kola: Everton - West Ham 2:0 (Lukaku 50, Barkley 76), Southampton - Chelsea 0:2 (Hazard 6, Diego Costa 55)