Premierliga: WBA ostvario novu senzaciju, Klopp opet nije pobijedio Allardycea

Nedjelja, 27. prosinca 2020. 17:06 Napisao/la  SC
Ajayi  nadvisio svih i izjednačio
Ajayi nadvisio svih i izjednačio

WBA je ostvario drugi senzacionalni rezultat ove sezone u relativno kratkom razdoblju, novi menadžer Allardyce osvojio je bod na Anfieldu i ostvario prvi značajni rezultat nakon što je zamijenio Slavena Bilića.

Bilić je smijenjen nakon što je osvojio bod na Etihadu protiv Manchester Cityja.

Zanimljivo je da Allardyce nikada nije izgubio od Kloppa, igrali su četiri međusobne utakmice.

U 82. minuti Ajayi je nadskočio obranu Liverpoola i glavom loptu poslao u vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 1:1.

Do kraja utakmice najveću šansu imao je Firminio, koji je u 89. minuti naciljao kut glavom, Johnstone je sjajno obranio

U prvom dijelu momčad WBA nije praktično prelazila preko centra iako Liverpool nije učinio nešto posebno opasno kroz pritisak.

U drugom su se dijelu ohrabrili igrači WBA, nekoliko su puta obećavajuće ušli u završnicu, Liverpool je očigledno pao u igri, momčad je izgubila raspored i stabilnost.

Marcelo Bielsa polako ali sigurno bježi opasnoj zoni.

Njegov Leeds slavio je na domaćem terenu protiv Burnleyja pogotkom Bamforda iz pete minute.

Brighton je dva puta vodio protiv na gostovanju kod West Hama, ali su se domaćini uspjeli spasiti poraza.

Utakmice 15. kola: Leeds – Burnley 1:0 (Bamford 5-11 m), West Ham – Brighton 2:2 (Johnson 60, Soucek 82/Maupay 44, Dunk 70), Liverpool - WBA 1:1 (Mane 12/Ajayi 82), Wolves - Tottenham 1:1 (Saiss 86/Ndombele 1)

Poredak: Liverpool 32, Everton 29, Leicester 28, Man. United 27 (14), Tottenham 26,  Man. City 26 (14),...