Premiership: Arsenal i Chelsea na Emiratima miroljubivo remizirali u londonskom derbiju

Ponedjeljak, 23. prosinca 2013. 22:36 Napisao/la  SC

Posljednja utakmica 17. kola: Arsenal - Chelsea 0:0. U vrlo zanimljivom ogledu dvaju londosnkih klubova svaka je momčad imala po dvije izgledne situacije za pogodak. Završilo je podjelom bodova.

U posljednjem susretu sedamnaestoga kola engleske Premier lige dogodila se podjela bodova u vrlo napetom susretu na Emiratima. Snage su odmjerili domaći Arsenal i gost iz zapadnog Londona - Chelsea. Momčad Josea Mourinha imala je relativnu dominaciju tijekom većeg dijela susreta, no na kraju može biti izrazito zadovolna uzetim bodom vrlo opasnom protivniku.

Svaka je momčad imala dvije stopostotne prilike za riješavanje utakmice. Igrala se 32. minuta kada se zatresla greda vratara Arsenala. Snažno je s ruba kaznenog prostora nakon točnog dodavanja pucao Lampard, lopta odsjeda na gredi. Drugu priliku propustio je realizirati Willian (44), odlično mu je plasiran udarac u desnu stranu obranio Szcesny.

Arsenal se budi u 51. minuti no Rosicky oklijeva kod udarca pa mu Cahill u klizećem startu blokira udarac. Dvije je matne situacije (79, 85) za pobjedu domaćina propustio Giroud. Najprije u izvrsnoj prilici sam pred Cechom puca pored vrata, a onda šest minuta kasnije izravno u češkog vratara koji loptu odbija u korner.

Englezi već tradicionalno svoje redovno, ove sezone osamnaesto kolo igraju na dan svetog Stjepana. Chelsea kod kuće dočekuje Swansea dok Arsenalu predstoji novi londonski dvoboj na gostovanju kod West Hama.

Arsenal - Chelsea 0:0

ARSENAL: Szczesny - Gibbs, Vermaelen, Mertesacker, Sagna - Arteta, Ramsey - Rosicky, Ozil, Walcott - Giroud

CHELSEA: Cech - Azpilicueta, Cahill, Terry, Ivanović - Lampard, Mikel - Hazard (73 Schurrle), Willian (77 Oscar), Ramires - Torres (87 David Luiz)