Premierliga: Jelavić zabio u porazu West Hama, Chelsea stigao do boda u devetoj minuti dodatka

Subota, 16. siječnja 2016. 15:50 Napisao/la  SC

Rezultati 22. kola: Tottenham - Sunderland 4:1, Chelsea - Everton 3:3, Manchester City - Crystal Palace 4:0, Bournemouth - Norwich 3:0, Newcastle - West Ham 2:1, Southampton - WBA 3:0

Nogometaši Tottenhama ostvarili su pobjedu na svom White Hart Laneu protiv Sunderlanda (4:1) u prvom susretu 22. kola engleskog nogometnog prvenstva. Iako su u 40. minuti pogotkom Van Aanholta bili u rezultatskom zaustatku, momčad Mauricia Pochettina vrlo je brzo izjednačila rezultat.

Već u 42. minuti Christian Eriksen zabija za 1:1, a do kraja utakmice u strijelce se upisuju Dembele, još jednom Eriksen, a na kraju i Harry Kane iz jedanaesterca. Kaneu je to trinaesti pogodak u zadnjih petnaest utakmica za Tottenham u svim natjecanjima. Ovom pobjedom Tottenham je osigurao četvrto mjesto budući da je petoplasiranom West Hamu pobjegao na četiri boda prednosti.

U posljepodnevnom programu Chelsea i Everton odigrali su dva različita poluvremena. Prvo je oskudjevalo prilikama, a u drugom je postignuto šest pogodaka. Gosti preko autogola Chelseajevog kapetana Terryja i pogotka Mirallasa do 56. minute vode 0:2. Od 64. do 66. minute igrači Guusa Hiddinka izjednačuju preko Coste i Fabregasa, a sudačka nadoknada donosi još dva pogotka. Prvo Evertonov stoper Mori zabija za 2:3 u 91. minuti, a onda, u posljednjem napadu susreta Terry zabija za 3:3. Bilo je to u devetoj minuti sučeve nadoknade koja je inače trajala sedam minuta. Terry je tako ispravio svoju pogrešku kod autogola u svom jubilarnom 700. nastupu za Chelsea.

West Ham bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića poražen je na gostovanju kod Newcastlea nakon tri pobjede u jednakom broju prethodnih kola. Jedini gol za njegovu momčad postigao je Nikica Jelavić, i to za konačnih 2:1. Manchester City je bio uvjerljiv protiv Crystal Palacea, a Southampton i Bournemouth su rezultatom 3:0 svladali WBA i Norwich.

Premierliga - 22. kolo, rezultati: Tottenham - Sunderland 4:1 (Eriksen 42, 67, Dembele 59, Kane 79-11m/van Aanholt 40), Chelsea - Everton 3:3 (Diego Costa 64, Fabregas 66, Terry 90+9/Terry 50-ag, Mirallas 56, Mori 90+1), Manchester City - Crystal Palace 4:0 (Delph 22, Aguero 41, 68, David Silva 84), Bournemouth - Norwich 3:0 (Gosling 10, Daniels 54-11m, Afobe 75), Newcastle - West Ham 2:1 (Perez 6, Wijnaldum 15/Jelavić 49), Southampton - WBA 3:0 (Ward-Prowse 5, 35, Tadić 72)