Premierliga: Slaven Bilić do boda nakon 0:2, Sunderland preko Man. Uniteda prema ostanku

Subota, 13. veljače 2016. 15:37 Napisao/la  SC

Susreti 26. kola: Sunderland - Manchester United 2:1, Norwich - West Ham 2:2

Slaven Bilić vratiuo se iz ponora! West Ham osvojio je bod na gostovanju protiv Norwicha iako je do 74. minute gugio 0:2.

A onda je u samo dvije minute Bilićeva momčad psotignula dva pogotka i ostala neporažena na neugodnom gostovanju.

Sunderland je u prvoj utakmici 26. kola Premier lige kao domaćin pobijedio Manchester United 2:1. Za domaćine nije moglo bolje krenuti, poveli su već u 3. minuti kada je De Geu matirao Wahbi Khazri. U 11. minuti domaćin je mogao udvostručiti vodstvo, ali udarac Defoea je prošao pokraj gola.

Sunderland je u 27. minuti oštećen je sudac nije dosudio jedanaesterac nakon očiglednog igranja rukom Schneiderlina u šesnaestercu.

Gosti su do izjednačenja stigli u 39. minuti. Mata je pucao sa 16 metara, Mannone samo kratko odbio, na loptu je natrčao Martial i pogodio za 1:1.

U nastavku utakmice De Gea je sjajno u dva navrata spašavao United nakon udaraca N'Doyea, međutim upravo je njegova slaba reakcija u 82. minuti omogućila domaćinu tri boda. Nakon udarca iz kuta pucao je Lamina Kone, a lopta je kraj De Gee i Martiala završila u golu.

SUNDERLAND: Mannone - Yedlin, Kone, O'Shea, van Aanholt - Kirchhoff (15 Rodwell) - N'Doye, Cattermole (85 Toivonen), M'Vila, Khazri - Defoe (71 Borini)

MAN UTD: de Gea - Darmian (37 Love), Smalling, Blind, Borthwick-Jackson - Carrick, Schneiderlin (86 Keane) - Lingard (62 Depay), Mata, Martial - Rooney

Utakmice 26. kola: Bournemouth - Stoke 1:3 (Ritchie 57/Imbula 9, Afellay 52, Joselu 55), C. Palace - Watford 1:2 (Adebayor 45/Deeney 16-11m, 82), Everton - West Brom 0:1 (Rondon 14), Norwich - West Ham 2:2 (Brady 54, Hoolahan 65/Payet 74, Noble 76), Swansea - Southampton 0:1 (Long 69), Sunderland - Manchester United 2:1 (Khazri 3, Kone 82/Martial 39), Chelsea -  Newcastle 5:1 (Diego Costa 5, Pedro 9, 59,  Willian 17, Traore 83/Townsend 90)