ENGLESKO PRVENSTVO

Aguero postigao hat-trick protiv Chelsea

Subota, 16. travnja 2016. 15:40 Napisao/la  SC

Utakmica 34. kola:  Manchester United - Aston Villa 1:0,  Chelsea - Manchester City 0:3

Sunderland je uvjerljivo slavio protiv Norwicha u prvom subotnjem ogledu Premierlige. U 27. minuti Mannone sjajnom reakcijom zaustavlja udarac iz prve s ruba kaznenog prostora koji je uputio Olsson. Sunderland prijeti preko Cattermole u 35. minuti, ali lopta odlazi preko gola. U 40. minuti Wisdom radi prekršaj, sudac Marriner pokazuje na kazneni udarac za Sunderland. Siguran izvođač za goste bio je Borini.

Redmond je u 49. minuti pogodio lijevu stativu. U 53. minuti Borini proigrava Defoea koji pogađa donji lijevi kut za 2:0 vodstvo Sunderlanda.
Hoolahan je opasno zaprijetio gostujućim vratima u 62. minuti, no Mannone je izvanrednom obranom spasio mrežu. Obrana je zaustavila pokušaj Mbokania četiri minute kasnije, a zatim je ponovno Mannone spriječio Howsonov udarac.

Larssonov pokušaj iz slobodnog udarca u 70. minuti otišao je desno od gola. Mannon opet spašava gostujuća vrata u 81. minuti nakon udarca Redmonda. Jerome je u 86. minuti pucao zamalo pored desne stative, a minutu kasnije njegov suigrač O'Neil loptu šalje preko gola. U prvoj minuti sudačke nadoknade Larsoon je u kaznenom prostoru pronašao Watmorea koji pogađa za konačnih 0:3.

NORWICH: Ruddy, Wisdom, Bennett, Bassong, Olsson, Jarvis (60 Hoolahan), O'Neil, Howson, Brady (46 Redmond), Naismith (74 Jerome), Mbokani

SUNDERLAND: Mannone, Yedlin, Kone, Kaboul, Van Aanholt, Kirchhoff (85 o'sHEA), Borini, Cattermole, M'Vila (67 Larsson), Khazri (46 Watmore), Defoe

Manchester United ostvario je minimalnu pobjedu u domaćem dvoboju sa Aston Villom. City je slavio u gostima kod Chelsea. Hat-trick djelo je Sergia Aguere, a od 79. minute domaći su igrali sa igračem manje nakon isključenja Courtoisa.

Utakmica 34. kola: Norwich - Sunderland 0:3 (Borini 41-11m, Defoe 53, Watmore 90), Everton - Southampton 1:1  (Mori 68/ Mane 76)
Manchester United - Aston Villa 1:0 (Rashford 32), Newcastle - Swansea 3:0 (Lascelles 40, Sissoko 83, Townsend 90), WBA - Watford 0:1 (Watson 27), Chelsea  - Manchester City 0:3 (Aguero 33, 54, 81-11m)