ENGLESKO PRVENSTVO

Man. United i West Ham bez golova, Chelsea poražen

Subota, 05. prosinca 2015. 15:39 Napisao/la  SC

Utakmice 15. kola: Stoke - Man. City 2:0, Man. United - West Ham 0:0, Chlesea - Bournemouth 0:1

Nogometaši Chelsea doživjeli su još jedan ovosezonski poraz. Bournemouth je minimanom pobjedom odnio bodove. Strijelac je u 83. minuti bio Glenn Murray. Domaći su nogometaši imali nekoliko opasnih prilika, no izostala je realizacija.

Manchester United i West Ham odigrali su bez golova. Prvi je zaprijetio Manchester United preko Fellainia, ali je lopta otišla pored lijeve stative. U 9. minuti MvNair je poslao loptu u šesnaesterac, Fellaini se ubacio ispred svog čuvara, pucao glavom, no iznad prečke. West Ham je zaprijetio u 12. minuti. Moses je pucao, no De Gea je bio spreman. Zarate je u 13. minuti loptu poslao uz desnu stativu. Reid je u 24. minuti pogodio lijevu stativu.

U drugom dijelu De Gea je u 55. minuti sjajno obranio pokušaj Zaratea. Isti igrač je na dodavanje Carrolla minutu kasnije pucao pored gola. Vratar West hama Adrian obranio je udarac Fellainia u 60. minuti. U 72.  pokušaj Schweinsteigera odlazi preko gola. West Hamu je bilo vruće u 81. minuti Depay je pronašao Memphisa koji promašuje gol za nekoliko centimetara. Odmah potom Lingard je dočekao odbijenu loptu i poslao ju pored desne stative.

MANCHESTER UNITED: De Gea, McNair (46 Varela), Smalling, Blind, Darmian, Schneiderlin (44 Carrick), Schweinsteiger (73 Depay), Mata, Fellaini, Lingard, Martial

WEST HAM: Adrian, Tomkins, Reidn, Ogbonna, Cresswell, Song (78 Obiang), Moses (37 Antonio), Noble, Kouyate, Zarate (88 Jenkinson), Carroll

Prvoplasirani Manchester City pao je u gostima kod Stokea. Stoke je slavio sa 2:0, a oba je pogotka postigao Austrijanac Marko Arnautović. Utakmica je praktički bila riješena već nakon 15 minuta igre.

Arnautović je prvi pogodak zabio u 7. minuti kada je nakon ubačaja Shaqiria pospremio loptu u mrežu. Neposredno uoči drugog pogotka domaćih, City je imao sjajnu priliku no pokušaj De Bruynea zaustavio je vratar Butland. Dvojac Shaqiri-Arnautović proradio je ponovno u 15. minuti i prednost Stokea narasla je na 2:0. Arnautović je do kraja prvog dijela imao dvije sjajne prilike. Prvo je u 37. minuti poslao loptu tik uz lijevu vratnicu, a zatim je u 44. minuti pogodio desnu stativu.

Razigrani Arnautović stvarao je velike probleme gostujućoj obrani i u nastavku. U 53. minuti je ostao praktički sam pred golom, no umjesto u mrežu loptu je poslao van igrališta. City je sjajnu šansu imao u 76. minuti, no udarac Kolarova završio je zamalo pored gola. Kako se približavao kraj susreta gosti su stvarali sve veći pritisak no vratar Stokea Butland uspješno je odolijevao napadima. U 83. minuti zaustavio je udarac Delphu. U 89. minuti Sterling je pucao malo preko gola.

Utakmice 15. kola: Stoke - Manchester City 2:0 (Arnautović 7, 15), Manchester United - West Ham 0:0, Arsenal - Sunderland 3:1 (Campbell 33, Giroud 63, Ramsey 90/ Giroud 45-ag), Southampton - Aston Villa 1:1 (Romeu 73/ Lescott 44), Swansea - Leicester 0:3 (Mahrez 5, 22, 68), Watford - Norwich 2:0 (Deeney 30-11m, Ighalo 90), WBA - Tottenham 1:1 (McClean 39/ Alli 15), Chlesea - Bournemouth 0:1 (Murray 83)