Premierliga: Liverpool razbio City u Manchesteru, Lovren odigrao svih 90 minuta

Subota, 21. studenog 2015. 15:20 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola Watford - Manchester United 1:2, Chelsea - Norwich 1:0, Everton - Aston Villa 4:0, Newcastle - Leicester 0:3, Southampton - Stoke City 0:1, Swansea - Bournemouth 2:2, WBA - Arsenal 2:2, Manchester City - Liverpool 1:4

Liverpool je poveo zahvaljujući greški Mangale u 8. minuti koji je pokušao presijeći jednu gostujuću loptu, no skrenuo ju je u svoju mrežu. Liverpool povećava vodstvo u 23. minuti. Firmino je pronašao Coutinha koji je pospremio loptu u mrežu.

U 32. minuti Coutinho i Firmino su zamijenili mjesta, asistenta i strijelca. Rezultat je smanjio Aguero minutu prije kraja prvog dijela udarcem sa 20-tak metara.

Firmino je na muke stavio Harta u 60. minuti, no vratar Manchestera uspjeva sačuvati mrežu. Četiri minute kasnije Mignolet brani pokušaj Aguera. Novi gol za Liverpool postigao je Škrtel u 82. minuti.

Dejan Lovren nakon dugo vremena vratio se u sastav Liverpool i odigrao cijelu utakmicu.

MANCHESTER CITY: Hart, Sagna, Demichelis, Mangala, Kolarov, Toure (46 Fernandinho) Fernando, Navas (46 Delph), De Bruyne, Sterling, Aguero (66 Iheanacho)

LIVERPOOL: Mignolet, Clyne, Škrtel, Lovren, Moreno, Can, Leiva, Milner, Coutinho (68 Ibe), Lallana (90 Kolo Toure), Firmino (77 Benteke)

Nogometaši Leicestera pobjedom u gostima kod Newcastela skočili su na prvo mjesto prvenstvene ljestvice sa samo bodom više od Uniteda i dva boda više od Citya koji ima utakmicu manje.

Chelsea je minimalno slavio u domaćem srazu sa Norwichem. Everton je slavio u domaćem dvoboju sa Aston Villom, po dva su pogotka zabili Lukaku i Barkley.

Manchester United stigao je do nova tri boda u gostima kod Watforda ponajprije zahvaljujući snalažljivom Schweinsteigeru koji je donio pobjedu u sudačkoj nadoknadi.

ManU je poveo u 11. minuti kada je Ander Herrera sjajno pronašao Depaya u kaznenom prostoru, Depay se oslobodio i zatresao mrežu Watforda.

Depay je imao priliku u 47. minuti kada je pucao sa ruba šesnaesterca, no vratar Gomes je sjajno obranio. Depay je ponovno zaprijetio u 67. minuti, ali je lopta otišla pored desne stative. Watford je mogao izjednačiti u 71. minuti no pokušaj Abdia iz blizine, David de Gea je spasio efektnom intervencijom.

Hladan tuš za ManU stiže u 87. minuti. Rojo je povukao jednog igrača Watforda za dres, a sudac Madley je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Troy Deeney. Radost domaćih je kratko trajala jer je u prvoj minuti sudačke nadoknade Schweinsteiger izjednačio. Schweinsteiger se najbolje snašao u šesnaestercu i jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu.

WATFORD: Gomes, Nyom (69 Paredes), Cathcart, Britos Cabrera, Anya, Capoue, Watson, Abdi, Deeney, Jurado (46 Ake), Ighalo

MANCHESTER UNITED: De Gea, Young, Jones (70 McNair), Smalling, Blind, Schneiderlin, Schweinsteiger, Mata (79 Pereira), Herrera (25 Royo), Lingard, Depay

Utakmica 13. kola: Watford - Manchester United 1:2 (Deeney 87 - 11m/ Depay 11, Schweinsteiger 90), Chelsea - Norwich 1:0 (Costa 64), Everton - Aston Villa 4:0 (Barkley 17, Lukaku 29, Barkley 43, Lukaku 59), Newcastle - Leicester 0:3 (Vardy 45, Ulloa 62, Okazaki 83), Southampton - Stoke City 0:1 (Krkić 10), Swansea - Bournemouth 2:2 (Ayew 28, Shelvey 39-11m/ King 10, Gosling 26), WBA - Arsenal 2:2 (Morrison 35, Arteta 40 ag/ Cazorla 84), Manchester City - Liverpool 1:4(Aguero 44/ Mangala 8 ag, Coutinho 23, Firmino 32, Škrtel 81)