Premierliga: Klopp bolji od Mourinha, pobjeda Manchester Uniteda, slavlje Chelsea

Subota, 11. siječnja 2020. 15:32 Napisao/la  SC
Roberto Firmino (Liverpool)

Crystal Palace i Arsenal su podijelili bodove u susretu 22. kola:

Arsenal je poveo golom Aubameyanga u 12. minuti, a izjednačio je Ayew u 54.

U 67. minuti strijelac Aubameyang je zaradio crveni karton zbog možda i najružnijeg starta ove sezone.

Glavni sudac utakmice Tierney prvo je pokazao žuti karton Gaboncu, ali nakon intervencije VAR-a napadač je zasluženo dobio crveni karton.

U potpunosti je zakasnio u duelu i uklizao točno na gležanj Meyera koji može biti sretan što nije završio s puknućem noge.

Brojčanu premoć domaći ipak nisu uspjeli iskoristiti.

Mateo Kovačić je pobjedu Chelsea nad Burnleyem gledao s klupe.

Chelsea je do 50. minute riješio pitanje pobjednika.

Jorginho je načeo Burnley s bijele točke u 27. minuti, drugi gol djelo je Abrahama u 38., a konačan rezultat postavio je Hudson-Odoi u 49. minuti.

Benković je poraz svog Leicestera od Southamptona pratio s klupe.

Dvama golovima Rashforda te Martiala i Greenwooda Manchester United je uvjerljivo slavio na domaćem terenu u dvoboju sa Norwichem.

Jurgen Kloop pobijedio je Jose Mourinha.

Liverpool je minimalno slavio u gostima kod Tottenhama i došao do 20 pobjede u sezoni.

Strijelc jedinog pogotka bio je Firmino u 37. minuti.

Mohamed Salah je primio loptu u šesnaestercu i spretno dodao Firminu koji majstorskim potezom izbacuje naivnog Tangangu i rutinski zabija za 0:1

Utakmice 22. kola: Crystal Palace - Arsenal 1:1 (Ayew 54/ Aubameyang 12), Chelsea - Burnley 3:0 (Jorginho 27-11m, Abraham 38, Hudson-Odoi 49), Everton - Burnley 1:0 (Richarlison 38), Leicester - Southampton 1:2 (Praet 14/ Armstrong 19, Ings 81), Manchester United - Norwich 4:0 (Rashford 27, 52-11m, Martial 54, Greenwood 76), Wolves - Newcastle 1:1 (Dendoncker 14/ Almiron 7), Tottenham - Liverpool 0:1 (Firmino 37)

Poredak: Liverpool 61 (21), Leicester 45, Manchester City 44 (21), Chelsea 39, Manchester United 34...